XIV. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVIII. HRANÉ/- 01.05.2018

TJ SOKOL KLÁŠTEREC N/O – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

3 : 2 /2:2/

Po nedělní „sprše“ v Žichlínku jsme si jeli zlepšit náladu a odvézt tři body z KLÁŠTERCE NAD ORLICÍ. Jak však bylo předpovídáno – „Zas taková sranda to jistě nebude“.

Potvrdilo se, že vcelku úspěšné konání v sezóně se může „zbortit“ během dvou zápasů před a po „čarodějnicích“ – snad to v neděli „zlomíme“ k lepšímu.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Václav Stolín z Králík, AR1 Serbousek Petr ze Žamberka, AR2 Václav Stolín ml. z Králík.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik k našemu smutku nakonec zazněl od domácích hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště, protože okolo 70.min. realizační team hostí „nechápal“ jak je možné, že v probíhajícím zápase bezpečně nevedeme o dvě branky a užíváme si zápasu; druhý obrat v zápase se nezdařil.

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Novotný Lukáš, Janoušek Martin, Sloupenský David, Šroler Miroslav, v záloze Kochánek Petr, Hála Radek, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Fogl Jan ml., Dostál David, Janoušek Jan.

* * *

Výkon „trojice arbitrů“ nebyl „optimální“, ale když jim i domácím hráčům dáme šanci – příšerným začátkem a příšernou koncovkou – pak v závěrečné křeči zazní i to co na hřiště nepatří – „vystřídejte mě nebo ho zabiju“.

Kdo neviděl, neuvěří, ale dá se sehrát i takto zápas.

Slušný vstup do zápasu – prvních devět minut útočíme /v 02.min. je faulován Beny, HR píská faul 5 m od postranní čáry, když přiběhne k faulovanému hráči zjistí, že je to 2 m ve vápně – kopeme PVK z hranice vápna/.

Domácím v 09.min. vychází nákop za obranu hostí a SABOTA PAVEL z 16 m propaluje přízemní ranou Pavla – 1 : 0.

Nestačíme se ani oklepat, nedůrazem prohráváme osobní souboje před naším vápnem – z 18 m napřahuje SODOMKA JAN – 2 : 0.

Utěšujeme se, že máme ještě mnoho času na zvrat – ten měl být dokonán ještě do poločasu – pouze jsme však vyrovnali a další množství šancí zahodili.

V 19.min. náběh Benyho, jeho střelu vyráží výborný brankař domácích, MOUDRÝ ROMAN obloučkem ze 14 m do prázdné branky – 2 : 1.

Ve 28.min. vynikající náběh Jana Hruši, jeho centr před branku nachází MOUDRÝ ROMAN – doklepává do sítě – 2 : 2.

Zdá se, že je vše na dobré cestě – není. Zahazujeme šanci za šancí, občas pomezní zvednou při sólu praporek, občas zazní „falešně“ píšťalka neb není ponechána výhoda. A tak z „pár“ šancí domácích se v 65.min. vyklube jako „dar z nebes“ faul na hranici vápna a pokutový kop – ŠROLER DANIEL – 3:2.

To co následuje – není to pravé ořechové, je tu snaha, ale spojená s nervozitou a pro domácí, kterým se zhmotnila nenadálá vidina zisku bodů „ždímou“ poslední zbytky sil a tak fotbal začíná ještě více bolet a čas rychle běží.

Uvidíme, zda domácím zisk tří bodů dá ještě šanci na záchranu.

* * *

V neděli 06.05.2018 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti poslední tým tabulky – SOKOL NĚMČICE – snad to tam bude padat a zažijeme klidný závěr zápasu. Mladší žáci v předzápase od 13.30 hod. přivítají Řetovou/Sloupnici.

Beneš Jaroslav st.