XV. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XX. HRANÉ/- 08.05.2018

SK RYBNÍK – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

0 : 2 /0:1/

 

Po nedělním vítězném „tréninkovém“ zápase s TJ SOKOL NĚMČICE jsme v úterním svátečním dni zajížděli na „speciální pažit“, který vždy v Rybníku mají – zápas byl v březnu odložen pro nezpůsobilý terén – dnes to byl „pampeliškový ráj“.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Šimko Petro, AR1 Šimko Petr ml. a AR 2 Ilnytska Marta.

 

Celkové shrnutí – Zasloužený vítězný pokřik nakonec zazněl od hostujících hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště.

Byl to lehce podobný zápas jako v Klášterci nad Orlicí – zahodili jsme opět spoustu šancí. Zásadní rozdíl byl ale ten, že do vedení jsme šli mi a když jsme v závěru čelili menšímu náznaku tlaku domácích – z našeho výkopu rezultovala vlastní branka domácích a bylo „vymalováno“.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Sloupenský David, Šroler Miroslav, v záloze Kochánek Petr, Lajza Tomáš, Hanzl Jaroslav, Janoušek Martin; v útoku Moudrý Roman, Brzybohatý Aleš.

V zápise Fogl Jan ml., Pavlíček Martin, Janoušek Jan, Miškovský Pavel.

* * *

Vyhráváme los a bereme spodní polovinu – je to vždy důležité – výhled je takový, že přežijeme domácí nápor v prvním poločase a pak z kopce se nám bude hrát lépe.

Dnes je však vše jinak – domácí se za celý zápas k tlaku nedostávají – pár náznaků odvrací výtečná obrana včele s Filipem.

Od úvodního hvizdu naší kombinační hrou pevně držíme opratě zápasu a je otázkou jak to bude opět s naší střeleckou formou – zakončení je opět žalostné, ale již od 08.min. vedeme – rozehraný rohový kop nachází na malém vápně zcela volného NOVOTNÉHO LUKÁŠE – 0 : 1.

Podle posledních zápasů bude třeba trénovat „ostré“ zakončení samostatných brejků – jen na konci I.poločasu jej nesprávně realizuje Kochánek Petr a Hanzl Jaroslav.

 

Dnes je střídačka „prořídlá“ a tak na trávník se dostává v 70.min. pouze Fogl Jan ml., když nuceně je střídán „kotníkový“ smolař Tomáš – doplatil na „vysoké pampelišky a hluboké dolíky“. /Přejeme co nejméně zdravotních komplikací/.

V 75.min. nám ulehčuje situaci domácí Kareš Martin – ač majitelem ŽK za trenky drží unikajícího „Jágra“ a HR má dnes „koule“ – druhá ŽK znamená odchod do sprch.

Domácí drží při životě naše špatná koncovka a tak především náš starý známý – stopér Karpíšek David – burcuje domácí k závěrečné snaze o nápor – ta je utnuta v 87.min. – do domácí sítě za naše hráče dopravuje nešťastně míč VIŠČÁK MARTIN - 0 : 2.

HR za nedlouho naposledy píská – vítězíme – domácím nepomohlo ani neustálé „skřehotání“ domácího fanouška – „Klovejte Sokolové, klovejte“.

* * *

V sobotu 12.05.2018 od 16.00 hod. nastoupíme ve vzdálené Červené Vodě k zápasu s domácí FC JISKROU B - snad to tam bude padat a prodloužíme vítěznou sérii.

Mladší žáci se v sobotu od 10.00 hod. představí na hřišti týmu z čela tabulky – v LUKOVÉ.

Beneš Jaroslav st.