XXIV.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XXIV. HRANÉ/- 03.06.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FK DOLNÍ DOBROUČ

2 : 1 /1:1/

Po minulém nečekaně vysokém vítězství v „derby“ na hřišti FK JEHNĚDÍ 1980 nás čekal doma další těžký zápas – přivítali jsme lídra tabulky – FK DOLNÍ DOBROUČ. Při ztrátě tří bodů byla první tužba zvítězit a druhá zvítězit o dvě branky pro lepší vzájemný zápas. První tužba byla naplněna, k druhé zas nebylo tak daleko.

Po sobotních výsledcích /čtvrté Jehnědí prohrálo na hřišti Rybníka 1:3; druhý Žichlínek vyrovnal v Klášterci na 2:2 v 81.min. a zvítězil na PK 3:1/ bylo dáno, že konečné umístění na „bedně“ při vítězství je „jasná zpráva“ a věci další jsou nadále teoreticky možné.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Jureček Michal, AR1 Habrda Miroslav, AR2 Ilnytska Marta.

V trenérských funkcích majitelé průkazů trenér „C“ – Fogl Jan st., Janoušek Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec k radosti domácích fanoušků zazněl od domácích hráčů ze společného vítězného kolečka uprostřed hřiště – k zaznamenání patří údaj, že branky vstřelilo naše „mládí“.

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Špinler Jan, Sloupenský David, Novotný Lukáš, v záloze Kochánek Petr, Beneš Jaroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman, Fogl Jan.

V zápise Brzybohatý Aleš, Dostál David, Müller Vladimír, Janoušek Jan.

* * *

Celý zápas jsme měli herní a kombinační převahu, hosty jsme do mnoha šancí nepouštěli, obrana byla excelentní, ve středu pole to byl boj – hosté obdrželi pět žlutých karet – pravděpodobně to nemělo být konečné číslo.

Úvod byl úspěšný – útočíme a v 06.min. se mění skóre - nádherným pasem za obranu vysílá Beny do sóla FOGLA JANA – náš benjamínek je úspěšný – zakončení z 15 m je provedeno zdárně – 1 : 0.

Hosté jsou vývojem zápasu zaskočeni, úspěšně se však brání našim dalším útokům a v 24.min. nečekaně srovnávají skóre – dlouhý výkop hostujícího brankaře se odráží před našim pokutovým územím – stopeři míč nemají ani náš brankař, neboť mezi ně před penaltou vlítne HYNEK TOMÁŠ a hlavou lehce dopraví balon do prázdné branky – 1 : 1.

Vyrovnání se nám zdá vzhledem k průběhu zápasu velice laciné – oklepáváme se však z toho a dále bojujeme o herní převahu a úspěšné zakončení – brankář hostí je však prozatím spolehlivý.

Do druhého poločasu střídá Sloupenského Davida Dostál David. Je to boj – ŽK v poměru 2:5 naznačují, který tým hrál „ostřeji“. Zakončení se nám nedaří úspěšně přetavit ve vedení, hosté občas zahrozí – Jan Macák je bezchybný.

Jak vyzrát na obranu hostí – spoluhráčům i divákům to ukazuje náš druhý benjamínek NOVOTNÝ LUKÁŠ v 59.min. – při útočném náběhu napřahuje ze strany z 35 m – let míče je ideální-brankář hostí je konečně opět překonán – 2 : 1.

Hosté jsou v zápase podruhé zaskočeni – jsme odhodláni vedení již neztratit a případně jej navýšit. V 62.min. nám úmysl komplikuje ta věc, že po zahrání VPK dochází na malém vápně ke střetu /sražení/- tedy k faulu na našeho Jana Macáka. Ten cca po dvouminutovém „omráčení“ musí střídat – brankařský dres si obléká MÜLLER VLADIMÍR ačkoli byl spíše připraven zaujmout místo v útoku.

V 76.min. střídá Hrušu Jana Brzybohatý Aleš.

Hektická závěrečná čtvrthodina přináší jak naše šance, tak nějaká zakončení hostí. „Vláďa“ je při každém úspěšném zákroku odměněn potleskem fanoušků. Zasluhuje si jej – především při zákroku, kdy umístěnou ránu vyráží na rohový kop.

Máme svoje šance na rozhodnutí – především mrzí zmaření šance v 92.min. – po ztrátě míče obránci hostí míří přihrávka Benyho na zcela volného Romana ve vápně hostí – stoper hostí naneštěstí posledním zoufalým pokusem špičkou kopačky vychyluje přihrávku pro hosty do bezpečí.

V 95.min. HR naposledy píská – zaslouženě vítězíme.

* * *

Co nás do konce sezóny čeká :

V neděli 10.06.2018 od 13.00 hod. zápas v Rudolticích s velmi nebezpečným soupeřem především na domácím hřišti – TJ SOKOL RUDOLTICE.

V neděli 17.06.2018 od 16.00 hod. /nedojde-li ke změně z důvodu regulérnosti soutěže – pravděpodobně ne/ domácí zápas s 1. FC ŽAMBERK B – s týmem, který nás pokaždé „trápí“ a bere nám body /letos je však nečekaně ve spodní části tabulky/.

Bylo by ideální získat 6 bodů a skončit sezónu na 56 bodech – vše ostatní by bylo bonusem. Bonusem by bylo získat i ocenění pro mužstvo fair-play.

UPOZORNĚNÍ PRO FANOUŠKY !!!!!!!!!!!!!!!!! :

Ve středu 13.06.2018 od 17.00 hod. se na „neutrálním“ hřišti v LUKOVÉ /4,8 km z hřiště na hřiště z Žichlínku/ utkáme ve

FINÁLE POHÁRU OFS ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2018

s nynějším lídrem tabulky - FOTBAL ŽICHLÍNEK.

Máme soupeři co vracet – a věříme, že se odveta povede. Ve hře je jak finanční odměna /je pro oba finalisty – lehce rozdílná/, tak pro vítěze je i možnost přihlásit se do krajských kol „Poháru FAČR“ – s možností před startem nové sezóny sehrát „ostrý zápas“ možná i s účastníkem krajského přeboru.

Mladší žáci v předzápase přivítali JISKRU 2008 B /1:7/.

Beneš Jaroslav st.