TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – FOTBALOVÝ ODDÍL

 

HODNOCENÍ SEZÓNY 2017/2018

 

V neděli 17.06.2018 nám skončil fotbalový ročník 20017/2018 OKRESNÍHO PŘEBORU II. TŘÍDY.

S výsledkem konečného umístění musíme být více než spokojeni i přesto, že pocit zklamání z možnosti celkového vítězství a postupu je více než hořký ! Naše družstvo hrálo celkem pohledný fotbal a až do samotného konce se rvalo o titul. Bohužel o neúspěchu paradoxně rozhodly zápasy se soupeři z Němčic a Klášterce nad Orlicí, kteří z naší soutěže sestupují a s kterými jsme jako jedni z mála ztratili body.

Každopádně konečný bodový výsledek 54 bodů je nejlepším počinem v období posledních několika dekád. Troufám si tak říci, že jsme našemu městu a ani Vám – našim příznivcům ostudu neudělali. A zejména Vám - několika věrným příznivcům patří naše díky za Vaší podporu a věrnost. I díky Vám jsme zvládali zejména zápasy na domácím hřišti, kde jsme za celý ročník ztratili pouze 4 body a prohráli jen jedenkrát. A to ještě v podzimním podivném zápase s Albrechticemi, kde konečný výsledek neurčilo naše nasazení a výkon, ale ego pana rozhodčího Aleše Peczy. Rozhodčího, který nám nespravedlivě neuznal regulérní gól a následně již v 42. min. i vyloučil hráče. V 10 lidech jsme se pak skoro více než poločas prali o výhru a ani v oslabení jsme nebyli daleko od úspěchu, bohužel pan rozhodčí pro jistotu soupeři ještě daroval pokutový kop. Jen mimochodem zmíním, že za celé mé 15-ti leté působení ve vedení fotbalového klubu jsme přistoupili k vetaci (rozuměj žádosti o vyloučení daného rozhodčího z možnosti rozhodovat naše zápasy) pouze 2x a v obou případech se jednalo o zmíněného pana Aleše Peczu.

Náš kádr doznal oproti minulým ročníkům konečně omlazení – podařilo se nám z Chocně získat Lukáše Novotného (vnuka jedné z legend Brandýské kopané p. Huga Kopeckého), dále pak přišli do týmu Jan Fogl ml. a David Matoušek. Všichni tři jsou ještě v juniorském věku a příslibem pro budoucnost našeho týmu. Zejména pak Lukáš je jednoznačným příslibem pro případnou další generaci brandýské kopané. Zbytek kádru zůstal zachován – jen nám bohužel o rok opět zestárl. Opět nás za vítězstvími táhl zejména kapitán Jaroslav Hanzl – současně i nejlepší střelec teamu s 12-ti brankami. Dík ale patří všem hráčům, neb fotbal je kolektivní sport a bez dobré party by to nešlo. Ta je ostatně asi i důvodem, že nám starým se končit stále nechce a vracejí se nám „dobří holubi“ – či aktivní návrat Pavla Miškovského mezi naše tři tyče. Výborně zapadli i „Choceňáci“ – Dostál David a již dříve Macák Jan a Brzybohatý Aleš.

Nejen hráči stojí za úspěšným týmem.

Dík patří Janu Foglovi st. a Janu Janouškovi ml., kteří investovali svůj čas a úsilí do absolvování trenérského kurzu a nyní se podílejí na vedení tréninků a samotných zápasů. Náš oddíl tak nyní má 5 trenéru s licencí „C“.

Dále můj dík patří Jardovi Benešovi, bez něhož by fotbal v Brandýse nad Orlicí již dávno neexistoval; Mírovi Zvalenému, jenž svůj volný čas obětuje ve prospěch družstva žáků. Opomenout bych nechtěl ani Martina Pavlíčka a Víťu Horáčka, jenž pomáhají s údržbou areálu.

I fotbal na okresní úrovni něco stojí. Možná byste byli překvapeni, o jaké částky se jedná, a to zejména z důvodu údržby a rekonstrukce naší staré budovy kabin. Jen za poslední tři roky jsme vyměnili střešní krytinu, opravili záchody mužů i žen, rekonstruovali sprchy jak v kabině hostů, tak i domácího mužstva a naposled se opravila kabina domácího týmu, jenž byla velmi poškozena průsakem střechy během zimy 2016. Do obnovy bylo investováno v uvedeném tříletém období více jak 300.000,- Kč a to zejména díky dotacím získaným od Pardubického Kraje a MŠMT – zde jim patří velké díky. Dotace jsou ale podmíněny spoluúčastí, kterou bychom si nemohli dovolit zejména bez pomoci Města Brandýsa nad Orlicí a následujících sponzorů:

Choceňská mlékárna s.r.o. firma KomarTrans s.r.o.

firma ELIV, s.r.o.

firma MASOEKO s.r.o.

firma ELBAS s.r.o

firma ORSIA spol. s r.o.

firma Agro Choceň a.s.

firma pewag Czech s.r.o.

firma C.I.E.B. Kahovec, spol. s r.o.

stavební firma Vítězslav Kadlec

Pan Miroslav Šroler

truhlářství Luboš Plocek

 

Mnohokráte děkujeme za Vaši podporu našemu klubu a vážíme si Vaší podpory a přízně. Doufáme, že jsme Vaši důvěru nezklamali a že dál budeme šířit dobré jméno našeho týmu, města Brandýs nad Orlicí a také Vás – našich sponzorů.

Dále bych ještě rád poděkoval několika jedincům, jenž nezištně pomohli, či podpořili náš klub. Proto patří mé díky:

  • panu Petru Pavlíčkovi za pomoc s revizí elektroinstalace a jističů v objektu kabin

  • panu Vítězslavu Kadlecovi za povrchové úpravy a montáž dřevěných lavic v kabině domácích

  • panu Janu Škodovi za výrobu dřevěných prken pro nové lavičky v okolí hřiště

  • panu Jiřímu Hottmarovi a Karlu Doležalovi za válcování hřiště

  • panu Michalovi Šebetkovi za elektroinstalaci zářivek a osvětlení v kabinách.

 

Závěrem pak nesmí chybět konečné výsledky sezóny 2017/2018 a cíle na další roky. Mezi hlavní cíle patří pokračovat na obnově kabin a celého areálu. Zejména je potřeba vyměnit dosluhující zábradlí a rádi bychom revitalizovali na jaře 2019 hrací plochu. No a sportovní cíl je jasný – pokusit se vybojovat postup do krajských soutěží, ale hlavně udržet oddíl v chodu pro další generace příznivců tohoto námi milovaného sportu.

Ing. Janoušek Martin

Místopředseda Tělovýchovné jednoty Spartak Brandýs nad Orlicí, z.s.

 

Vicemistr OKRESNÍHO FOTBALOVÉHO POHÁRU ročníku 2017/2018;

3-tí team OKRESNÍHO FOTBALOVÉHO PŘEBORU ročníku 2017/2018

a vítěz SOUTĚŽE FAIR PLAY o nejslušnější družstvo OP. II - ročníku 2017/2018.