I. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /I. HRANÉ/- 12.08.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS N/O – FC JISKRA 2008 B

4 : 1 /1:0/

Prázdninovou přestávku /vyplněnou tréninky/ jsme ukončili minulý týden Turnajem v Kerharticích. Zvítězili jsme 6:2 nad Jehnědím 1980 a ve finále se Sopotnicí po remíze 1:1 prohráli na pokutové kopy 4:5.

Start do nové sezóny – toť očekávání zkvalitnění držení míče a kombinační vyzrálosti, v návaznosti na to zlepšení produktivity v zakončení.

Loňský zisk 54 bodů, třetí místo v celkové tabulce, druhé místo v domácích zápasech a vítězství v Soutěži FAIR PLAY – nelehká obhajoba pozic.

Na úvod nám los přisoudil zápas na domácím hřišti s FC Jiskrou 2008 B – týmem s Červené Vody.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Fiedler Radek, AR1 Diblík Martin a AR 2 Kolář Bohuslav.

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství. Pro soupeře, který v prvních sedmdesáti minutách zlobil a nebyl odevzdaným soupeřem, až možná krutá porážka o tři branky.

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Novotný Lukáš, Šroler Miroslav, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Hruša Jan, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Lajza Tomáš; v útoku Brzybohatý Aleš, Beneš Jaroslav.

V zápise Dostál David, Janoušek Martin, Fogl Jan, Šrajer Lukáš, Skalický Petr, Miškovský Pavel

Omluveni : Matějka Jan, Zvalený Filip, Kochánek Petr, Horáček Vít,..

* * *

V I. poločase máme převahu v držení míče, kombinujeme, zakončujeme, ale kromě nastřelené tyčky a břevna se do vyložené šance nedostáváme. Hosté hrají jednoduše do útoku – nakopávané balóny občas zpracují a nebezpečně zaútočí.

Změny skóre – zaslouženě – se dočkáváme v 45.min. – po kombinaci na hranici vápna se k balonu dostává naše nová akvizice – FOGL BEDŘICH – přízemní střelou k tyči úspěšně obstřeluje brankaře hostí – 1 : 0.

Ve 46.min. střídá Brzybohatého Aleše Fogl Jan ml. a Lajzu Tomáše Skalický Petr.

Nástup do II.poločasu mají překvapivě lepší hosté – ve 48.min. po rohovém kopu hlavičku hráče hostí Jan Macák vyráží na břevno. V 55.min. AR2 pouští do brejku útočníka hostí – velkou hrozbu před vápnem vynikajícím způsobem odvrací Jan Hruša.

Naše snaha o zvýšení náskoku je prozatím neúspěšná – tutovku Jágrovi v 60.min likviduje bravurně brankař hostí. V 64.min. Hrušu Jana střídá Dostál David a v 74.min. pro zranění Sloupenského Davida Janoušek Martin.

Útočí i naši obránci a v 76.min. po nádherné kombinační akci a centru Jana Špinlera je u vzdálenější tyče osamocený NOVOTNÝ LUKÁŠ – trknutí – 2 : 0.

Zdá se, že je rozhodnuto, ale musí uplynout ještě 4 minuty, neboť v 78.min. se na hranici vápna dostává k míči útočník hostí PASKER JAKUB – a pod břevno zavěšuje 2 : 1. Strach o výsledek zaháníme již o dvě minuty později – v 80.min. opět úspěšně kombinujeme a centr na malém vápně nachází BEDŘICHA FOGLA – jeho hlavička se za chvíli třepe v síti – 3 : 1.

V téže min. dostává ŽK Novotný Lukáš /1:2/.

Hosté lehce zapomínají bránit – již se tak urputně nevrací a tak naše brejky prozatím úspěšně likviduje neustále vybíhající brankař hostí.

V 90.min. nádherně nachází přihrávka Fogla Jana rozeběhnutého BENEŠE JAROSLAVA a ten prostřeluje z 16 m hostujícího brankaře – 4 : 1. V téže minutě úspěšného střelce střídá Šrajer Lukáš a tak i on je svědkem poslední zaznamenání hodné situace.

V 91.min. se do brejku dostává Novotný Lukáš, dva metry před pokutovým územím je dříve u míče než brankař hostí, obhazuje si jej a ten jej nemilosrdně sráží k zemi – HR nezbývá nic jiného než TOMÁŠI ŠNEVAJSOVI ukázat červenou kartu.

Do branky jde hráč z pole, ale přímý kop Fogla Bedřicha končí na zdi hostí.

Následně HR Fiedler Radek zápas končí.

Po zápase následuje společný vítězný pokřik, děkovačka věrným fanouškům a nedělní společné posezení.

Poznámka pro fanoušky – jsou pro Vás připraveny PERMANENTNÍ VSTUPENKY na podzimní část sezóny/vyzvednuto č.1-11/.

Co ukázalo I. kolo:

ČESKÉ HEŘMANICE – na diskuzi na výsledkách jsou klasifikováni jako tým nejméně pro I.A třídu - uvidíme kolik poztrácejí bodů – nebo dají bůra všem.

JEHNĚDÍ 1980 – rozstřílel se J.Vondra – bude to asi tvrdý oříšek.

ALBRECHTICE – zdolali Dolní Dobrouč – teď opět doma přivítají Jehnědí.

VERMĚŘOVICE – vyhrály v Těchoníně o šest branek – jsou asi posíleni.

SOPOTNICE – vrátil se Špaček a hned rozhodl o domácí výhře.

V neděli 19.08.2018 se od 17.hod. v Žamberku utkáme s 1. FC ŽAMBERK B.

Co očekávat – v loňském podzimním utkání jsme v Žamberku dostali „sedmičku“,

v posledním utkání jarní části jsme zvítězili nad odevzdaným soupeřem 3:0.

V neděli byli Žamberečtí asi ještě více odevzdaní – v Českých Heřmanicích dostali „devět banánů“. Doma však neradi prohrávají – takže nás nečeká žádná selenka – věřme, že celý zápas budeme ve hře o body a body domů povezeme.