III. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /III. HRANÉ/- 26.08.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS N/O – TJ SOKOL RUDOLTICE

8 : 1 /3:0/

V závěru minulého referátu bylo psáno, co lze od utkání očekávat – v závěru jarní části minulé sezóny jsme v Rudolticích závěrečným náporem vyrovnali /3:3/, selhali v penaltovém rozstřelu.

Po výkonu v Žamberku – snad nelze si přát nic jiného – než „koncert“ zopakovat pro nepřítomné diváky a získat tři body do tabulky. V ideálním případě rozhodnout do poločasu a užít si závěru zápasu.

Celkové shrnutí – Vše splněno i se stejným výsledkem. Trenéři opět naordinovali part, který nyní všech patnáct virtuosů přetavilo v nádherné divadlo pro vedení družstva a naše fanoušky. Při našich výsledcích i předváděné hře a výsledcích „nabušených“ Českých Heřmanic se jeví loňský nepostup jako veliká „smůla“.

Po středeční změně byl hlavním rozhodčím /HR/ Šimko Petr, AR1 Dučák Peter a AR 2 Kolář Bohuslav.

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Novotný Lukáš, Dostál David, Špinler Jan, Šroler Miroslav, v záloze Kochánek Petr, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Lajza Tomáš; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Hruša Jan, Janoušek Martin, Fogl Jan, Šrajer Lukáš, Brzybohatý Aleš, Janoušek Jan.

Omluveni : Matějka Jan, Sloupenský David, Zvalený Filip, Horáček Vít, Skalický Petr, Miškovský Pavel.

 

* * *

Zápas zahajujeme náporem a již první kombinace ve vápně hostí končí tak jak je třeba – v 03.min. zpětná nahrávka na 14-ti metrech nachází Jágra a ten přízemní ranou z voleje uklízí míč k tyči - HANZL JAROSLAV – 1 : 0.

Dále držíme míč, kombinujeme a přehráváme hosty. Prozatím však všechny střelecké pokusy trefují obránce neb zasahuje brankař hostí jako při průniku Benyho a dorážce našeho útočníka na malém vápně; střele Bédi do břevna.

Vedeme pouze o branku a tak také několik rohů hostí hrozí nechtěnou změnou skóre. Obrana je však při těchto standardkách spolehlivá a tak v rozmezí dvou minut srážíme hosty do kolen.

Další křídelní náběh Tomáše Lajzy končí ve 35.min. příhrou na malé vápno, kde Kochy v tutovce nastřeluje brankaře, odražený míč napaluje Jágr na branku a mimo dosah ležícího brankaře tečuje KOCHÁNEK PETR – 2 : 0.

Radost Kochyho s diváky /plácnutí s diváky při rozehře hostí/ Petr odnáší udělenou ŽK.

Ve 37.min. proniká po brankové čáře Beny, jeho střelecký pokus odráží brankař hostí před jeho kopačky – klička ležícímu brankaři a zavezení míče za brankovou čáru – BENEŠ JAROSLAV – 3 : 0.

Ve 46.min. střídá zraněného Davida Dostála Janoušek Martin.

Změna sil na hřišti je neoddiskutovatelná - Pokračujeme v „koncertu“.

Ve 48.min. nádherný dlouhý křižný pas Špinlera Jana zpracovává na hranici vápna HANZL JAROSLAV – křižná přízemní rána končí u vzdálenější tyče – 4 : 0.

Kombinujeme vzadu, kombinujeme v záloze i útoku – střílíme a zahráváme přímé i rohové kopy.

V 58.min. po dalším z rohů je na malém vápně úplně osamocen BENEŠ JAROSLAV – hlavička z polokleku končí v síti – 5 : 0.

V 60.min. střídá Kochánka Petra Hruša Jan a v 61.min. Lajzu Tomáše Brzybohatý Aleš.

Změny v sestavě nepřináší změnu hry - skóre utěšeně roste.

V 67.min. přihrávka ve vápně hostí nachází FOGLA JANA – na jeho prudké a přesné zakončení je brankař hostí krátký – 6 : 0.

V 72.min. střídá střelce poslední branky Jana Fogla Šrajer Lukáš.

V 73.min. zahráváme sérii rohových kopů – obrana hostí odvrací. Tak roh rozehrajeme – kombinace Fogl Bedřich, Beny a HRUŠA JAN – jeho nekompromisní rána ze 12 m – 7 : 0.

V 75.min přichází snad jediná chyba v rozehře, na půlce ztráta míče a po „zvednutém-nezvednutém“ praporku AR2 brejk hostí zakončený úspěšnou střelou LOCHMAN MARTINA k bližší tyči – 7 : 1.

Chvilkové „handrkování“ s AR2 - rozehře ze středu hrací plochy nemohlo zabránit.

Přes mnoho dalších střeleckých pokusů je úspěšné pouze zakončení z 84.min. – Luky si na 30 m připraví míč na nohu a jeho dělovka je pro brankaře hostí neřešitelná – nádherné zakončení kanonády – NOVOTNÝ LUKÁŠ – 8 : 1.

V 91.min. HR ŠIMKO PETR zápas končí.

Po zápase následuje společný vítězný pokřik, děkovačka věrným fanouškům a následné společné nedělní večerní posezení.

ČESKÉ HEŘMANICE jsou naším „předskokanem“ – jen se záměnou doma-venku.

Žamberk B – 9:0 a 1:8 /-2/; Rudoltice – 2:7 a 8:1 /+2/.

Nyní tedy Klášterec nad Orlicí – jak odpovíme na 11:1 Českých Heřmanic ?

V neděli 02.09.2018 od 16.00 hod. se tedy představíme na hřišti TJ Sokol Klášterec nad Orlicí. V polovině jarní části minulé sezóny /01.05.2018/ jsme si u nich za přítomnosti HR S.V. prohrou 2:3 přibouchli dveře I.B třídy.

Při herních výkonech na začátku této sezóny – snad nelze si přát nic jiného – než zisk tří bodů do tabulky. Malé hřiště, bojovnost domácích – to nás čeká. Takže nebude to lehké, nečekejme dvojciferný výsledek – přijeďte nás naši věrní fanoušci podpořit – věříme, že se Vám odměníme kvalitním výkonem.

Beneš Jaroslav st.