IV. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IV. HRANÉ/- 02.09.2018

TJ SOKOL KLÁŠTEREC N/O – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

3 : 3 /1:2/ PK 5:4

V závěru minulého referátu bylo psáno, co lze od utkání očekávat – v polovině jarní části minulé sezóny /01.05.2018/ jsme si u nich za přítomnosti HR S.V. prohrou 2:3 přibouchli dveře I.B třídy.

Při herních výkonech na začátku této sezóny – snad nelze si přát nic jiného – než zisk tří bodů do tabulky. Malé hřiště, bojovnost domácích – to nás čeká. Takže nebude to lehké, nečekejme dvojciferný výsledek – přijeďte nás naši věrní fanoušci podpořit – věříme, že se Vám odměníme kvalitním výkonem.

Celkové shrnutí – To „zlé“ se naplnilo. Hned jsme obdrželi branku, za šest minut obrátili skóre, ale malé hřiště, bojovnost domácích, „zvuk“ píšťalky a praporky asistentů - na navýšení skóre jsme se mnoho nadřeli a po rozehře domácích bylo ihned sníženo a v úplném závěru přišlo to v co domácí doufali – pokutový kop. I v rozstřelu byli domácí úspěšnější. Vraceli jsme se zklamáni, obráni o dva body a navíc ještě jsme dostali nakopáno a budeme s obavou očekávat jak se zranění dají dohromady.

Po středeční změně byl hlavním rozhodčím /HR/ Stolín Václav, AR1 Hejl Jan a AR 2 Rous Michal - laik domácích .

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Novotný Lukáš, Šroler Miroslav, v záloze Hruša Jan, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Lajza Tomáš; v útoku Brzybohatý Aleš, Beneš Jaroslav.

V zápise Kochánek Petr, Janoušek Martin, Fogl Jan, Šrajer Lukáš, Sloupenský David, Moudrý Roman.

Omluveni : Matějka Jan, Macák Jan, Horáček Vít, Skalický Petr, Miškovský Pavel.

 

* * *

Zápas zahajujeme tak - jak je na „prokletém“ hřišti v Klášterci zvykem – domácí se ženou nakopávanými míči do útoku. A na branku v naši síti nečekáme dlouho – domácí v 03.min. zahrávají rohový kop přízemním nákopem na bližší tyč – úplně volný FIŠER MICHAL lehce skóruje – 1 : 0.

Začátek jako vloni – nyní však lehce obracíme skóre.

V 05.min. po kombinaci napřahuje z 18 m FOGL BEDŘICH – 1 : 1. V 09.min. po další kombinaci na hranici vápna prochází středem domácí obrany opět FOGL BEDŘICH – přízemní střela k tyči – 1 : 2.

Zdá se, že nejhorší máme za sebou – přidáme co nejdříve pojistku a bude vše OK. Tento cíl se na dlouhou dobu nedaří plnit.

Naše záloha a především krajní záložníci se nedostávají do hry. Útočné akce nám většinou maří praporek AR a při poměru odpískaných VPK (90 % ku 10 %) domácí neustále nebezpečně nakopávají míče do našeho vápna, zde vítězí v hlavičkových soubojích a vítězí i při získávání odražených míčů.

V průběhu zápasu musíme zasahovat i do sestavy z důvodu zranění - ve 28.min. střídá Novotného Lukáše Kochánek Petr, v 53.min. Dostála Davida Janoušek Martin; se sebezapřením dohrává Šroler Miroslav i Fogl Jan s náznakem otřesu mozku /90.min./. Již nám HR nedal čas jej vystřídat.

Ve 46.min. střídá Brzybohatého Aleše Fogl Jan. V 56.min. střídá Hrušu Jana Moudrý Roman. Posilujeme útok na úkor zálohy, která je většinou mimo hru.

V průběhu prvních třiceti minut se dostáváme do některých zakončení, ale jejich řešení je nepřesné nebo nedůrazné. /Beny, Kochy, …/.

V 53.min. okopávaný Beny dostává ŽK.

V 73.min. se nám konečně daří útočná akce – Kochy si vybírá z několika možností náhry, v náběhu nachází MOUDRÉHO ROMANA a ten ze 16 m obhazuje domácího brankaře – 1 : 3.

Zdá se, že za tohoto stavu budeme mít více klidu na kombinaci a klid na zakončení. Opak je však pravdou. Domácí v 74.min. přímo z rozehrání nakopávají na domácího SABOTU PAVLA – nedorozumění v naší obranné linii, chybný odkop, domácí útočník je u míče dříve než Filip a prošťouchává míč pod jeho tělem – ten se došourává do sítě – 2 : 3.

Domácí se tím dostávají do varu a do konce zápasu je to o tom, kdo využije chyby soupeře – domácí otevírají obranu - o to více však hráčů se žene do útoku.

Zdá se, když nevyužíváme možnosti k navýšení skóre, že již branku neobdržíme – v 89.min. však ztrácíme míč na útočné polovině – rychlý protiútok /faul-nefaul/ a pokutový kop – SABOTA PAVEL – 3 : 3.

V 90.min. domácí Hůlka Jakub „brutálně“ kosí Fogla Jana – dostává ŽK, ale za ochranu svého bratra ŽK dostává i Fogl Bedřich.

I když se zdálo, že nastavení bude velice dlouhé – po PK – dle ZOU v 92.min. HR STOLÍN VÁCLAV zápas končí.

Přes všechny vlivy a okolnosti – vedení 1 : 3 jsme měli udržet a nemuseli bychom do pokutových kopů – které jsme v pozápasovém „stresu“ nezvládli.

Janoušek Martin x 0:0, 1:0 – Hanzl Jaroslav 1:1, 2:1 – Fogl Bedřich 2:2, 3:2 - Moudrý Roman 3:3, 4:3 – Kochánek Petr 4:4, 4:4 - - Špinler Jan x 4:4, 5:4.

* * * * *

V neděli 09.09.2018 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti SK Rybník.

Věřme, že si spravíme střelecký apetit a potěšíme domácí fanoušky.

V předzápase od 13.30 hod. se představí naši STARŠÍ ŹÁCI :

BRANDÝS NAD ORLICÍ/KERHARTICE – RUDOLTICE /AR1 muži/.

Beneš Jaroslav st.