VI. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VI. HRANÉ/- 15.09.2018

TJ ALBRECHTICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

0 : 1 /0:0/

Po minulém domácím vítězství nad SK RYBNÍK /7:1/ jsme v sobotu zajížděli na hřiště TJ ALBRECHTICE, kde nás čekal soupeř, který v minulém kole prohrál na hřišti Českých Heřmanic „pouze“ 3:0. Nečekal nás lehký zápas, neboť domácí mají v sestavě mj. Faltuse R. a Kollerta D. a to je záruka kvality.

I domácí s lítostí mohli pouze konstatovat, že stav hřiště je bídný a připomíná „mlat“ /domácí vzhledem k zákazu odebírání povrchových vod nemohli zavlažovat/. Hřiště bylo pro oba týmy stejné, ale určitě nebylo nápomocno naší kombinační hře.

Nápomocna nám nebyla i naše marodka, kterou zapříčinilo utkání v Klášterci nad Orlicí /Šroler Miroslav, Novotný Lukáš/ a zranění Hanzla Jaroslava v minulém domácím utkání.

Kladem byla první letošní účast „Matěje“ - Matějky Jana; po dlouhé pauze i návrat „Toma“ – Šilara Tomáše; přítomnost „Skaldy“ – Skalického Petra.

Celkové shrnutí – Nepovedená závěrečná čtvrthodina v Klášterci nad Orlicí, která nám sebrala dva body – byla nahrazena úspěšným závěrem v Albrechticích, který nastartoval „lapením“ pokutového kopu Zvalený Filip a dovršil úspěšnou koncovkou v 88.min. benjamínek – FOGL JAN.

Hlavním rozhodčím /HR/ Stolín Václav, AR1 Hejl Jan a AR 2 Ilnytská Marta.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Janoušek Martin, Šilar Tomáš, Špinler Jan, v záloze Hruša Jan, Fogl Bedřich, Beneš Jaroslav, Kochánek Petr; v útoku Lajza Tomáš, Fogl Jan.

V zápise Brzybohatý Aleš, Kochánek Petr, Skalický Petr, Sloupenský David, Novotný Lukáš.

Omluveni : Hanzl Jaroslav, Dostál David, Šroler Miroslav, Moudrý Roman, Macák Jan, Horáček Vít, Skalický Petr, Šrajer Lukáš, Miškovský Pavel.

 

* * *

Zápas se dá považovat za „remízový“. Zápas to byl vcelku koukatelný – obě mužstva měla snahu vyhrát, kombinace však byla nepřesná, ale bojovnost a někdy i fotbalový um byl k vidění. V I.poločase ŽK obdržel domácí Kollert J. a Beny.

Domácí drželi útočnou hru především díky v úvodu zmíněné dvojici útočníků.

V 36.min. Faltus Roman hlavičkou z malého vápna rozvlnil naši síť, ale oko AR2 Ilnytské Marty bylo pozorné a zvednutý praporek radost domácím překazil.

V závěru poločasu přišla série našich střel, které domácí se štěstím odvrátili z brankové čáry a následně pouze k Tomáši Lajzovi, ten však ze 4 m přestřelil.

Ve 46.min. střídá Lajzu Tomáše Skalický Petr. Útoky se přelévají z jedné na druhou stranu – bez úspěšné koncovky.

V 51.min. hasí nebezpečí na poslední chvíli Šilar Tomáš – vidí ŽK. PVK z 18 m domácích končí těsně nad naším břevnem.

V 62.min. závar v našem pokutovém území končí píšťalka HR. „Tom“ rukou nešťastně pravděpodobně zahrál.

K zahrání pokutového kopu je připraven domácí KOLLERT JIŘÍ – Filip bravurně jeho nepříliš umístěnou střelu vyráží.

To na chvíli ponechává na hřišti ještě Benyho. V 69.min. jej však již střídá Brzybohatý Aleš. V 74.min. dostává přísnou ŽK Špinler Jan. V 80.min. střídá Hrušu Jana Novotný Lukáš – chce vyzkoušet jak to půjde.

Zdá se, že přes snahu obou mužstev rozhodnout – dojde na penaltový rozstřel.

Proti je však bratrské duo Foglů – Bedřich v 88.min. přistrkává do uličky naběhnutému Janovi a ten z úhlu prostřeluje mezi nohy na brankové čáře zakročujícího domácího brankaře – 0 : 1.

Radost hráčů i fanoušků naplno propuká. V 90.min střídá střelce branky Sloupenský David a poté již následuje závěrečný hvizd HR – Stolína Václava.

Odměnou pro přítomné fanoušky následuje vítězné oslavné kolečko na půlce hřiště.

Část hráčů, vedení i fanoušků následně zápas úspěšně „hodnotí“ v Červeném salónku Hotelu Jiřička v Brandýse nad Orlicí.

* * * * *

V neděli většina vedení i hráčů byla přítomna utkání Jehnědí - České Heřmanice 1:4. Obrázek způsobu hry i kvality obou mužstev zmapován.

* * * * *

V neděli 23.09.2018 od 16.00 hod. přivítáme v derby na našem hřišti tým FK JEHNĚDÍ 1980.

Je třeba připravit se jak „pořadatelsky“ na početnou družinu fanoušků soupeře - tak herně na velice odolného a nebezpečného soupeře.

Naši věrní fanoušci – přijďte nás podpořit ve snaze získat tři body a upevnit si druhé místo v tabulce a nadále ohrožovat vedoucí České Heřmanice a především také svými hlasivkami umlčet fanoušky soupeře.

Naši STARŠÍ ŹÁCI odehrají svůj zápas již v sobotu na hřišti v Kerharticích:

BRANDÝS NAD ORLICÍ/KERHARTICE – VRACLAV/ZÁMRSK 22.09.2018 13.00 hod.

Beneš Jaroslav st.