VII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VII. HRANÉ/- 23.09.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS N/O – FK JEHNĚDÍ

1 : 2 /1:1/

 

Po minulém venkovním vítězství nad TJ ALBRECHTICE /1:0/ jsme v neděli shlédli v zápase Jehnědí – České Heřmanice naše příští soupeře. Obrázek způsobu hry i kvality obou mužstev byl zmapován.

Bylo třeba se připravit jak „pořadatelsky“ na početnou družinu fanoušků soupeře - tak herně na velice odolného a nebezpečného soupeře.

 

Celkové shrnutí – Přijel k nám soupeř v plné síle a s odhodláním předvést kvalitní výkon, potrápit nás a popřípadě importovat body do Jehnědí.

Do souboje o druhé místo tabulky jsme oproti minulému zápasu postrádali Matěje i Toma, částečně Míru a asi především Jágra. I ty klimatické podmínky /neustálé mrholení nebo mírný déšť/ zapříčily, že jsme odehráli nepovedený zápas, kdy od začátku byl soupeř lepší a i přes vyloučení Fikejze Tomáše dokázal k potěše svých fanoušků strhnout vítězství na svoji stranu.

 

Hlavním rozhodčím /HR/ Jelínek Jiří, AR1 Šilar Pavel a AR 2 Horníček Evžen. Utkání byl přítomen i delegát OFS pan Zdeněk Smejkal.

 

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Sloupenský David, Janoušek Martin, v záloze Hruša Jan, Fogl Bedřich, Skalický Petr, Novotný Lukáš; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Lajza Tomáš, Brzybohatý Aleš, Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Janoušek Jan, Miškovský Pavel.

Omluveni : Hanzl Jaroslav, Matějka Jan, Moudrý Roman, Zvalený Filip, Horáček Vít, Šrajer Lukáš.

 

* * *

 

Zápas to byl velice nepovedený. Nastoupili jsme asi v podvědomí, že nám nepřeje počasí a je proti nám i hledisko „optimální“ sestavy. Na eliminaci rychlých útočníků asi chyběl „Matěj“ a na důraz v záloze „Jágr“.

Oproti všem ostatním odehraným zápasům, kdy jsme od začátku přebrali otěže hry – to nyní bylo jiné. Hosté dominovali v záloze a obrana ztěžka odvracela nápor hostujících útočníků – to vše mělo za následek, že jsme se mnoho nedostávali do zakončení.

První zaznamenáni hodná událost přišla ve 27.min. – Po brejku hostí se k míči v našem vápně dostal volný FIKEJZ TOMÁŠ a z 10 m bezproblémově zavěsil – 0 : 1.

V druhé události opět figuroval FIKEJZ TOMÁŠ – ve 32.min. za kritiku rozhodčího obdržel ŽK a ihned ve 34.min. po falu na Hrušu Jana u vápna hostí druhou ŽK – tedy ČK.

Přesilovkou jsme mírně vyrovnali hru a šance nyní byly na obou stranách hřiště. Na oboustranný důraz /při tlaku hostujících fanoušků na HR/ ve 36.min. doplatil Skalický Petr – obdržel za faul ŽK.

Třetí důležitá událost přišla v 41.min. – volný přímý kop z 18 m Fogla Bedřicha nedokázal hostující brankař bezpečně pokrýt a na důraznou dorážku pohotového NOVOTNÉHO LUKÁŠE z malého vápna již nestihl reagovat 1 : 1.

 

V poločase vystřídal Beneše Jaroslava Lajza Tomáš a Hrušu Jana Kochánek Petr.

Úvodní čtvrthodina druhého poločasu byla ve znamení otevřené hry z obou stran. Naše přesilovka nepřinesla očekávanou převahu.

V 55.min. obdržel ŽK Špinler Jan a v 60.min. vystřídal zraněného Dostála Davida navracející se po zranění Šroler Miroslav.

V 62.min. přišlo rozzuzlení zápasu – po závaru v našem vápně z 16 m napřáhl volný GREGAR JAN a umístěnou přízemní střelou k tyči propálil vše – 1:2.

 

Závěrečná půlhodina přinesla náš tlak, ale dnes nebylo přáno – hosté srdnatě blokovali naše střely, a co obrana propustila – to bravurně zneškodnil výborný brankař hostí – Doležal Ivo. /mj. umístěnou ránu Fogla B./.

V 80.min. vystřídal Sloupenského Davida Brzybohatý Aleš – posílení útoku přineslo závěrečný tlak /několik rohových kopů, přímých volných kopů/, ale hosté jak aktivním napadáním tak i zdlouhavým střídáním docílili toho, že se pro ně konečně ozval závěrečný hvizd HR – Jelínka Jiřího.

 

Asi zaslouženou radost z vítězství tak měli, jak hostující hráči tak i fanoušci. Těm slušným patří poblahopřát, našli se však také Ti „sprostí“ hulváti, kteří po celý zápas uráželi rozhodčí a domácí fanoušky a kazili jinak výbornou atmosféru – Ty patří poslat do „pekla“ – tam je tedy i tímto posílám.

 

* * * * *

 

V neděli nás čeká jeden z kratších výletů - zavítáme do Sopotnice, kde se postavíme tamní TJ SOPOTNICE.

Na podzim posíleným domácím, jak se dalo očekávat nevyšel poslední zápas v Českých Heřmanicích. Přesto nás nečeká žádná „selanka“.

Pro udržení pozic na „bedně“ by bylo třeba bodovat – nejlépe odvézt tři body.

 

Naši věrní fanoušci – přijeďte nás podpořit a shlédnout, jak se náš tým a i někteří jednotlivci představí v zápase pod vedením HR Dvořáka Zdeňka a mj. s účastí AR A.P.. Věřme, že staré „bolístky“ jsou již minulostí a z obou stran nebude zadána příčina k nestandartnímu řešení a vyhodnocení herních situací.

 

Naši STARŠÍ ŽÁCI odehrají v pátek 28.09.2018 odložený zápas ve Srubech, v neděli následně v TATENICÍCH.

 

Beneš Jaroslav st.