VIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIII. HRANÉ/- 07.10.2018

TJ SPARTAK BRANDÝS N/O – TJ DOLNÍ ČERMNÁ

5 : 1 /3:0/

Po minulém venkovním vítězství nad TJ SOPOTNICE /5:2/ jsme v neděli přivítali na našem hřišti tým - s kterým bylo vždy těžké naplno bodovat – letos však prozatím nemá takovou formu – TJ DOLNÍ ČERMNÁ. Jako bylo psáno v závěru minulého referátu – úkolem bylo plně bodovat – a herně se připravit na příštího soupeře – Č.H.

Celkové shrnutí – Po počáteční herní aktivitě hostí a lehce nervózním kombinačním „rozebírání“ soupeře – přišel střelecký úsek mezi 17-tou a 26-tou minutou a bylo o zisku bodů rozhodnuto. Hosté to „nezabalili“, ale i druhý poločas vyzněl výsledkově pro nás.

Hlavním rozhodčím /HR/ Svoboda Jan, AR1 Dvořák Zdeněk a AR 2 Lebeda Tomáš. Utkání byl přítomen i delegát OFS pan Zdeněk Smejkal.

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Špinler Jan, Novotný Lukáš, Sloupenský David, Janoušek Martin, v záloze Kochánek Petr, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Lajza Tomáš, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Fogl Jan, Šroler Miroslav, Matějka Jan, Šrajer Lukáš.

Omluveni : Dostál David, Macák Jan, Skalický Petr, Moudrý Roman, Zvalený Filip, Horáček Vít.

 

* * *

Hosté vstoupili do zápasu vcelku aktivně a hned ve 4.min.se dostali do brejku, který vyřešil úspěšně náš brankař Pavel Miškovský. V následující čtvrthodině jsme lehce přebírali herní aktivitu, ale bez úspěšné kombinace a zakončení.

V 17.min. střelecký den odstartoval náš levý obránce ŠPINLER JAN – svůj útočný „výlet“ zakončil výstavní ranou z 30 m – balon přeletěl překvapeného, před malým vápnem stojícího brankaře hostí – 1 : 0.

Ve 22.min. brejk dva na brankaře vyřešil Beny příhrou JANU HRUŠOVI – ten s přehledem uklidil míč do prázdné – 2 : 0.

Ve 26.min. vysunul Janoušek Martin do brejku TOMÁŠE LAJZU, ten se dle jeho slov konečně gólově prosadil – byl dřív u míče než brankař hostí a stylově zavěsil – 3 : 0.

Ve 35.min. se náš faulovaný střelec třetí branky dostal do křížku s hostujícím Pecháčkem R. – oba obdrželi ŽK. Jeho zranění donutilo trenéry ve 40.min střídat – nastoupil Brzybohatý Aleš.

Ve 46.min. Janouška Martina nahradil Šroler Miroslav.

Náš aktivní úvod II. poločasu zakončil po brejku a kličce brankaři do prázdné BENEŠ JAROSLAV – 4 : 0.

V 57.min. vystřídal Sloupenského Davida Matějka Jan a v 67.min. Hrušu Jana Fogl Jan.

Naše herní převaha vyústila v sérii rohů a přímých kopů, zakončení však bylo nepřesné a nedůrazné – tak nám musel pomoci hostující Pecháček Robin – v 73.min. po jednom z rohů v tísni před Kochánkem Petrem hlavou poslal míč do vlastní sítě – 5 : 0.

V 77.min. vystřídal Benyho Šrajer Lukáš.

Tempo utkání opadlo a přes naši snahu o kombinaci se již pouze dohrávalo.

Přesto diváci viděli ještě dvě branky – radost však měli pouze hosté.

V 84.min. se po podařené kombinaci dostal na penaltě k zakončení Šrajer Lukáš – zavěsil – slavil jen chviličku – proti byl zvednutý praporek AR1.

V 89.min. přes snahu celé obrany „udržet“ pro Pavla „nulu“ – jsme vyrobili „kiks“, který nemohl nepotrestat DUŠEK BRONISLAV – stanovil konečný rezultát utkání 5 : 1, který za nedlouho potvrdil hvizd HR – Svobody Jana.

Přes obdrženou branku - spokojení fanouškové odměnili hráče potleskem – Ti jim ve vítězném kolečku „zapěli“ vítězný chorál.

* * * * *

V neděli nás čeká jeden z kratších výletů - zavítáme do ČESKÝCH HEŘMANIC, kde se postavíme tamnímu Sokolu – „DREAM TEAMU“ letošního Okresního přeboru.

Naši věrní fanoušci – přijeďte nás podpořit a shlédnout, jak se náš tým představí v zápase pod vedením HR Dvořáka Zdeňka – proti „jednoznačnému“ favoritovi.

Jednou z překážek pro nás asi opět bude neoblíbený „kozí plácek“ – nepříjemný svojí velikostí a sklonem, ale pravděpodobně s kvalitním trávníkem.

Snad se nestane nic nepředpokládaného a snad k „férovému“ souboji nastoupíme v optimálnější sestavě a rozpoložení, než tomu bylo v utkání s Jehnědím.

Jedná se o střetnutí prvního se současně druhým celkem tabulky – přejme si, aby se nám herně a střelecky dařilo a byli jsme domácímu favoritovi důstojným soupeřem. U sázkových kanceláří je kurs pravděpodobně 1,01 – 1,03 – 99,97.

Kdo vsadí na „2“ bude považován fanoušky domácích za „blázna“, tak ať to těm bláznům vyjde – a když ne – budeme o bednu bojovat dál.

Smutnější zpráva – vedoucím „souklubí“ BnO/Kerhartice z „objektivních“ důvodů nezbylo než družstvo STARŠÍCH ŹÁKŮ odhlásit z rozehrané soutěže.

Beneš Jaroslav st.