XIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIII. HRANÉ/- 03.11.2018

TJ SOKOL VERMĚŘOVICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

3 : 2 /1:1/

Po minulém povinném vítězství nad TJ Sokol TĚCHONÍN /9:0/ jsme v sobotu 03.11.2018 zavítali „na malé hřiště“ do Verměřovic – kde jsme se utkali s domácí TJ SOKOL VERMĚŘOVICE.

Celkové shrnutí – Zápas, který měl být „slušnou“ rozlučkou s podzimní části sezóny, řídila trojice rozhodčích ze Svitav a úplný závěr zápasu přinesl „smutek“ na naši duši – naprosto nepochopitelně odpískaný pokutový kop přinesl porážku a následná reakce Lukáše v dalším souboji ČK /první mužstva v celé podzimní části/.

Hlavním rozhodčím /HR/ Schejbal Pavel, AR1 Hnát Leoš a AR 2 Havránek Vladimír.

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Matějka Jan, Šroler Miroslav, v záloze Lajza Tomáš, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Skalický Petr; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Kochánek Petr, Hruša Jan, Novotný Lukáš, Sloupenský Adam.

Omluveni : Sloupenský David, Moudrý Roman, Zvalený Filip, Miškovský Pavel, Šilar Tomáš, Horáček Vít.

* * *

Na částečně podmáčeném trávníku jsme do zápasu vstoupili útočně a kombinací jsme se dostávali do zakončení.

Zakončení však bylo neúspěšné a domácí se díky dlouhým nákopům také dostávají před naše pokutové území.

Přes naší převahu jdou překvapivě domácí do vedení – zaváhání Míry (míč v kaluži vody) a TLAPÁK JAROSLAV je v zakončení úspěšný – 1 : 0.

V téže minutě vystřídal Beneše Jaroslava Kochánek Petr.

Snažíme se o vyrovnání a ve 43.min. jsme úspěšní – po kombinaci ve vápně domácích střílí Fogl Bedřich do tyče a odražený míč HANZL JAROSLAV posílá do sítě – 1 : 1.

Snažíme se o tlak na branku domácích, ale PVK mají pouze domácí i když více šrámů mají naši hráči. Jsme tak nuceni pro zranění střídat. Ve 49.min. střídá Špinlera Jana Novotný Lukáš; v 55.min. Dostála Davida Brzybohatý Aleš.

Domácí hrozí dlouhými nákopy a PVK i z vlastní poloviny. V 58.min. jeden takový končí na břevně naší branky.

V 60.min. vystavujeme domácí do offside, AR2 hru pouští a NASTOUPIL ADAM zakončuje přesně – 2 : 1 – zase musíme těžce dotahovat vývoj skóre.

V 70.min. po další kombinaci přichází přesné zakončení BRZYBOHATÉHO ALEŠE k tyči – zaslouženě vyrovnáváme – 2 : 2.

Máme dvacet minut na dokončení obratu ve skóre – posíláme na hřiště čerstvé hráče – v 71.min. střídá Fogla Jana Hruša Jan a v 74.min. Lajzu Tomáše Sloupenský Adam.

Přes snahu obou mužstev spěje zápas k „penaltovému rozstřelu“.

Hlavní rozhodčí má jiný názor - asi se nechce trápit sepisováním střelců penalt – v 88.min. (v ZOU 90) po naprostém nefaulu - navíc jistě mimo pokutové území – z poloviny hřiště rezolutně ukazuje na bílý puntík. Následuje „hádanice“ – je to vše marné – SAIKHAN BAT pokutový kop proměňuje – 3 : 2.

Zbytek zápasu přináší faul domácího hráče na NOVOTNÉHO LUKÁŠE – ten „oplácí“ a vidí kartu červené barvy. Je konec.

O tom, co se dělo přímo po zápase není radno psát – v ZOU o tom není zmínka.

Domácí fanoušci jsou v „opojném stavu“ – a tak svým „hrdinům v černém“ -bez doprovodu pořadatelů - přímo do kabiny rozhodčích nehorázně jako „menu“ přinášejí „panáčky“. Že by jen kvůli tomu ta komedie? Snad jo.

* * * * *

Hodnocení podzimní části sezóny /skvěle zahájené, hůře ukončené/ - bude jistě následovat v dostupném čase.