XIV. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIV. HRANÉ/- 23.03.2019

FC JISKRA 2008 B – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

2 : 3 /2:2/

Po zimní přestávce a zimní přípravě /mj. Pohár OFS: Dolní Dobrouč-BnO 1:4/ jsme v sobotu 23.03.2019 zavítali na hřiště do Červené Vody – kde jsme se utkali s domácím FC JISKRA B.

Celkové shrnutí – Zápas, který se odehrál na vcelku „slušném hřišti“ měl v prvním poločase dvojí zápletku a po zlepšeném výkonu ve druhém poločase přišel i plný bodový zisk. „Kaňkou“ zápasu se stala situace z 36.min. kdy byli vyloučeni domácí Maleček Michal a hostující Špinler Jan.

Hlavním rozhodčím /HR/ Serbousek Petr, AR1 Šimko Petr a AR 2 Svoboda Jan.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Špinler Jan, Janoušek Martin, Kochánek Petr, Šroler Miroslav, v záloze Lajza Tomáš, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Matoušek David, Janoušek Jan, Macák Jan

Omluveni : Novotný Lukáš (trest), Sloupenský David, Matějka Jan, Dostál David, Miškovský Pavel, Šilar Tomáš, Horáček Vít, Sloupenský Adam.

* * *

Na trávníku zasaženém sněhovou plísní jsme do zápasu vstoupili útočně.

Hned první protiútok domácích v 05.min. však skončil neslavně – po dvojím zaváhání obrany PASKER JAKUB z 12 m do opuštěné branky – 1 : 0.

Máme převahu v kombinační hře, ale domácí nás dlouhými nákopy dosti zlobí. V 16.min. za našim dlouhým nákopem sprintuje LAJZA TOMÁŠ a po souboji s domácím obráncem z 18 m přehazuje vyběhnutého brankaře domácích – 1 : 1.

Lépe se nám „dýchá“ a po několika náznacích šancí se po závaru v domácím pokutovém území dostává ve 22.min. ke střele HRUŠA JAN a z 9 m trefuje pod břevno – 1 : 2.

Klid však nemáme, neboť ve 26.min. vystavujeme do offside útočníka domácích, AR1 ukazuje hrajte dál a tak PASKER JAKUB křižnou střelou ze 14 m srovnává skóre – 2 : 2.

Ve 36.min. na půlce hřiště velice ostře fauluje domácí Maleček Michal našeho Špinlera Jana, následuje „trma vrma“ – výsledkem je hra 10:10.

Snažíme se o kombinaci, přehráváme bojující domácí, ale koncovka je neúspěšná.

Ve 43.min. nuceně střídáme – zraněného FOGLA JANA střídá BRZYBOHATÝ ALEŠ.

Do druhého poločasu vstupujeme se snahou kombinační hru zrychlit a přehrát domácí. Daří se nám to po celý druhý poločas, neboť domácí fyzicky odpadají.

V úvodu nepůjčujeme domácím míč a jsme v 51.min. odměněni – po rohovém kopu z 5 m zavěšuje hlavou volný BENEŠ JAROSLAV – 2 : 3.

Tlačíme domácí k jejich pokutovému území, kombinujeme, zakončujeme – k navýšení skóre a uklidnění však nedochází. V 89.min. střídá zraněného Kochánka Petra Matoušek David.

Domácí k zakončení celý poločas nepouštíme – v závěru zápasu neproměňujeme další „tutovky“ a mohlo být zle – v nastavení domácí po brejku, při našem neúspěšném vystavení domácích do offiside /AR2 nemává/ jdou osamoceni na Filipa – zakončení je naštěstí však pro domácí zbrklé a neúspěšné.

Nastavení takticky zvládáme a závěrečný hvizd HR přináší fakt – 3 body putují do Brandýsa nad Orlicí – i když je o tom rozhodnuto až poté co po zdlouhavém hodinovém sepisování ZOU dochází k uvedení správného výsledku a střelců branek v ZOU.

* * * * *

Máme za sebou jarní start okresního přeboru.

Dva zápasy byly odloženy : Klášterec n/O-Sopotnice a Rybník-Jehnědí.

Dolní Dobrouč na pokutové kopy doma prohrála s Albrechticemi;

Rudoltice na pokutové kopy porazili Dolní Čermnou;

Verměřovice porazili Těchonín 4:1.

Náš příští soupeř – ŽAMBERK B.

Na domácím hřišti dostal 8 banánů od lídra tabulky – Českých Heřmanic.

Tak tedy – Vážení naši příznivci a fanoušci – přijďte naše hráče povzbudit a snad tedy i oslavit nějaké branky v síti soupeře :

NEDĚLE 31.03.2019 16.00 hod. – BRANDÝS NAD ORLICÍ : ŽAMBERK B.

Zapsal : Jaroslav Beneš st.