XVI. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVI. HRANÉ/- 06.04.2019

TJ SOKOL RUDOLTICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

0 : 3 /0:1/

Po minulé domácí ztrátě /2:2 p.k. 6:7 s 1. FC ŽAMBERK B/ jsme pro nás netradičně - opět v sobotu - zajížděli na hřiště TJ SOKOL RUDOLTICE. Po nahlášených absencích jsme nastoupili v počtu 11 + 3 /z toho 2 s odhodláním nastoupit až v případě velké nouze a potřeby/.

Celkové shrnutí – Zápas, přes nastolené překážky byl vítězný a předvedená hra byla oku lahodící a jistě byla i příjemná pro „bojovníky“ na place. Poděkování patří všem přítomným hráčům, funkcionářům i fanouškům.

Hlavním rozhodčím /HR/ Doskočil Radim, AR1 Ilnytska Marta a AR 2 Kolář Bohuslav.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Novotný Lukáš, Šilar Tomáš, v záloze Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav „C“, Hruša Jan; v útoku Brzybohatý Aleš, Matoušek David.

V zápise Fogl Jan, Janoušek Jan, Beneš Jaroslav.

Omluveni : Fogl Bedřich, Matějka Jan, Lajza Tomáš, Janoušek Martin, Sloupenský David, Macák Jan, Miškovský Pavel, Horáček Vít.

* * *

Do zápasu jsme vstoupili rozvážně a kombinací jsme se dostávali do zakončení. Zakončení však bylo neúspěšné a hra se postupně v několika časových úsecích i vyrovnala.

Domácí jsme hodnotným výkonem do zakončení nepouštěli po celý zápas a tak k ohrožení docházelo pouze při několika přímých kopech a rohových kopech.

Zaslouženě jsme se ujali vedení ve 30.min. – z vlastní poloviny míč vyvezl a ze 30 m napřáhl NOVOTNÝ LUKÁŠ – trajektorie letu míče byla ideální – 0 : 1.

Domácí branka srazila a nás uklidnila – šance se rodily, ale zatím bez efektu.

Ve 46.min. vystřídal Matouška Davida Fogl Jan /ostatní členové rodiny Foglovi vč. příbuzenstva úspěšně v sobotu absolvovali „Pražský půlmaratón“/.

Stávající stav neustále dává domácím „šanci“ bodovat – to se mění 71.min. – po kombinaci se ke střele ve vápně domácích dostává HANZL JAROSLAV – 0 : 2.

S přehledem chytající a rozehrávající Filip Zvalený v 75.min. vyráží ojedinělé nebezpečné zakončení domácích a ochablou snahu domácích následně do kolen posílá zakončení BRZYBOHATÉHO ALEŠE – v 77.min z hranice vápna míří k tyči – 0 : 3. V 92.min HR zápas končí. Zaznívá vítězná děkovačka.

K zaznamenání je obdržení ŽK hráče hostí na lavičce – pro zapisovatele zprávy je však ještě důležitější reakce tohoto hráče po skončení zápasu /nevím zda zaznamenaná většinou/ - osobní omluva hlavnímu rozhodčímu ještě na hřišti a přijmutí omluvy HR. Věřme, že je to začátek „ovládnutí negativních emocí“.

Příští zápas – NEDĚLE 14.04.2019 16.00 hod. – na našem hřišti přivítáme hráče TJ SOKOL KLÁŠTEREC NAD ORLICÍ.

Klimatické podmínky mají být zhoršeny – přesto chci pozvat naše věrné fanoušky – pokochat se naší úspěšnou kombinační hrou a snad i uslyšet závěrečnou vítěznou děkovačku.

Zapsal Jaroslav Beneš st.