XVIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVIII. HRANÉ/- 20.04.2019

SK RYBNÍK – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

0 : 1/0:1/

Po minulém úspěšném domácím zápase /BnO: Klášterec n/O 3:0/ bylo přáním i úkolem v souboji s SK RYBNÍK prodloužit vítěznou šňůru a nadále bojovat o „bednu“ okresního přeboru.

Celkové shrnutí – Zápas, na velice mizerném „terénu“ tj. „louce“ v Rybníku, dopadl vítězně. Naše herní převaha především v I. poločase měla znamenat přinejmenším druhou branku v síti domácích – takto domácí měli neustále o co hrát. Hra ve II. poločase byla ovlivněna opět pro nás nepříjemným stylem protivníka – pouze nákopy za obranu a nadstandardní bojovnost hráčů soupeře.

Hlavním rozhodčím /HR/ Dvořák Zdeněk, AR1 Jureček Michal a AR 2 Svoboda Jan. Přítomen byl delegát OFS – pan Smejkal Zdeněk.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Šilar Tomáš, Novotný Lukáš, Sloupenský David, v záloze Brzybohatý Aleš, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav „C“, Matoušek David; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Šrajer Lukáš, Dostál David, Janoušek Martin, Macák Jan.

Omluveni : Šroler Miroslav, Špinler, Kochánek Petr, Lajza Tomáš, Hruša Jan, Miškovský Pavel, Horáček Vít.

* * *

Do zápasu jsme vstoupili opět rozvážně a kombinací jsme se dostávali do zakončení. I proti kopci jsme domácí přehrávali – zakončení bylo prozatím nepřesné a zbrklé /např. ve 12.min. samostatný brejk z poloviny hřiště Fogla Jana/. Následné spíše střelecké pokusy z větší dálky měly také daleko k úspěchu.

Ve 36.min. nachází Fogl Bedřich naběhnutého za obranu HANZLA JAROSLAVA – zakončení je u „Jágra“ většinou úspěšné – také nyní – 0 : 1.

Z několika pološancí ve zbytku poločasu je „tutovkou“ průnik Jágra po brankové čáře, příhra Davidu Sloupenskému na 8 m – místo technického zakončení však přichází „pumelice“ – míč končí nad břevnem branky domácích.

Druhý poločas máme převahu, šance však nevyužíváme /především volné přímé kopy a rohy/ a tak domácí hnáni domácími fanoušky - dlouhými nákopy za obranu a nadstandardní bojovností nám ztěžují kontrolu nad zápasem.

Výborná obrana včele s brankařem nakonec neinkasovala – v 68.min. domácí záložník ranou z 25 m otřásá břevnem, míč od zad Filipa se blíží brankové čáře – Filip je však mrštný a včas úspěšně reaguje. HR věc konzultuje s AR2 – vše je OK.

Hra se přiostřuje/ŽK 2:1 Fogl Jan/ především v soubojích domácích obránců a našich útočníků – RZS naštěstí podruhé do Rybníka nemusí /v 10.min. se nešťastně zranil (koleno) domácí Gregar Jan (přejeme brzké uzdravení)/.

V 84.min. vystřídal Brzybohatého Aleše Šrajer Lukáš. Úspěšně jsme přečkali náznak závěrečného náporu domácích. V 93.min HR zápas končí.

K potěše značného počtu přítomných příznivců a fanoušků našeho mužstva zaznívá vítězná děkovačka.

Příští zápas – NEDĚLE 28.04.2019 16.00 hod. – přivítáme na našem hřišti hráče, funkcionáře a fanoušky TJ ALBRECHTICE. Jistě nás nečeká žádná procházka růžovým sadem /mj. sobotní výsledek Albrechtice: České Heřmanice „pouze“ 1:3/. Vážení naši fanoušci – přijďte podpořit naše hráče v co největším počtu – předem díky. Zapsal Jaroslav Beneš st.