XXII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XXII. HRANÉ/- 19.05.2019

TJ DOLNÍ ČERMNÁ – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

3 : 2 /1:2/

Po minulém velice výsledkově úspěšném zápase s TJ SOPOTNICE /BnO: Sopotnice 5:0/ bylo nyní přáním v souboji s ohroženým týmem sestupu TJ DOLNÍ ČERMNÁ – bodovat a především stabilizovat sestavu před posledními těžkými zápasy sezóny – tj. především se vyhnout zraněním.

Celkové shrnutí – Zápas „blbec“ se vším co k tomu patří – neproměňování tutových šancí, nepřízeň „arbitrů“ a tvrdá hra domácích a tři nucená střídání.

Hlavním rozhodčím /HR/ Hejl Jan, AR1 Stolín Václav a AR 2 Ilnytska Marta.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Matějka Jan, Dostál David, Špinler Jan, Novotný Lukáš, v záloze Šroler Miroslav, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav „C“, Sloupenský David; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Brzybohatý Aleš, Matoušek David, Šrajer Lukáš.

Omluveni : Janoušek Martin, Macák Jan, Šilar Tomáš, Kochánek Petr, Lajza Tomáš, Miškovský Pavel, Horáček Vít.

* * *

Do zápasu /v neděli v netradiční čas 14.00 hod – poděkování domácím za vyhovění naší žádosti/ jsme vstoupili skvěle. Po nádherné kombinaci již ve 02.min. se narodilo úspěšné zakončení FOGLA BEDŘICHA 0 : 1. Nadále kombinujeme a přehráváme domácí – mj. břevno po hlavičce M.Šrolera, břevno z PVK, další náznaky šancí. V 19.min. se domácí dostávají do našeho vápna a nádherné nůžky z 8 m předvádí HYHLÍK DANIEL – 1:1.

Naši jasnou převahu „koriguje“ HR tím, že domácím povoluje „důrazné až záludné“ dohrávání soubojů. Výsledek je pro nás „tristní“ – 22.min. nuceně střídá Dostál David - achilovka (nastupuje Brzybohatý Aleš); v 28.min. nuceně střídá „kolíky označkovaný“ Sloupenský David (nastupuje Matoušek David).

Přesto se dostáváme do šancí – mj. ve 38.min. je jednoznačně ve vápně poslán na trávník Beny (píšťalka HR mlčí). Ve 41.min. je nádherným pasem k souboji s brankařem domácích vyzván FOGL JAN – zakončení je úspěšné 1 : 2.

Zaslouženě odcházíme do kabin s vedením – jen mělo být vyšší.

Do druhého poločasu domácí s vidinou deficitu pouhé branky zvyšují kvalitu hry a nasazení v dalších osobních soubojích.

V 57.min. domácí rozehrávají VPK – centr nachází na malém vápně hlavu PECHÁČKA ROBINA – 2 : 2.

V 66.min. nuceně po vzájemném ostrém souboji s obráncem domácích střídá Fogl Jan (nastupuje Šrajer Lukáš – poslední hráč na lavičce náhradníků).

Hra vabank z obou stran přináší šance na obou stranách – některé naše jsou ložené – mj. Beny po kombinaci ve vápně domácích ztroskotává na výborném brankaři domácích.

Nedáš–dostaneš – v 78.min. se v našem vápně prosazuje HYHLÍK DANIEL– 3:2.

Naše závěrečná snaha o vyrovnání je velice blízko mj. v 88.min. – po křídelním úniků Jágra a jeho centru zakončuje na 8 m zcela volný Beny – lavička je přesvědčena o zaslouženém vyrovnání – realita je jiná – míč končí těsně vedle. V 91.min HR pan Hejl Jan zápas končí. Zaznívá vítězná děkovačka domácích.

Příští zápas – SOBOTA 25.05.2019 10.00 hod. – na našem hřišti přivítáme bezkonkurenčního lídra tabulky TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE. Doufejme, že po zápase v Dolní Čermné bude trenérům k dispozici i někdo ze „zraněných“, že bude nahlášeno minimum absencí. Vážení naši fanoušci – přijeďte podpořit naše hráče v souboji o „čestný výsledek“ v co největším počtu – předem díky.

Zapsal Jaroslav Beneš st.