V. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /V. HRANÉ/- 07.09.2019

FK MISTROVICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

0 : 3 /0:1/

V pátém kole jsme v sobotu zajížděli na hřiště FK MISTROVICE.

Sobotní povětrnostní podmínky nebyly ideální jak pro fotbal /celý první poločas lilo, druhý následně občas pršelo nebo mrholilo/; na domácím BRANDÝSKÉM MÁMENÍ také večer nebylo optimální teplo /pod stanem to při svařáku ještě šlo/. A tak nejlepší večerní atmosféra byla pravděpodobně v PENZIONU POD HRADEM – zprávy jsou jen z doslechu – a až tak malý to zase prý nebylo.

Zpět k fotbalu. Přáním bylo opět předvést kvalitní hru s úspěšným zakončením a v případě zaváhání lídra tabulky poskočit z druhé pozice na „Výsluní“. Celkové shrnutí – Skoro vše bylo splněno. Jsme na „Výsluní OP II“. Hra nebyla s ohledem na špatné povětrnostní podmínky zlá – jen ta koncovka. Trenéři počítali šance, pak jen „tutovky“ – prsty rukou jim prý nestačily.

Hlavním rozhodčím /HR/ Suchomel Roman, AR1 Svoboda Jan a AR2 Serbousek Petr. Delegátem OFS – Habrda Miroslav.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Dostál David, Špinler Jan, Sloupenský David a Šilar Tomáš, v záloze Beneš Jaroslav „C“, Fogl Bedřich, Šroler Miroslav, Lajza Tomáš; v útoku Baborák Jan, Šabata Martin.

V zápise Matějka Jan, Fogl Jan, Hanzl Jaroslav, Brzybohatý Aleš, Hruša Jan, Macák Jan.

* * *

Úvod zápasu přinesl naší lehkou herní převahu, při které se začaly rodit naše šance. Zde je nutno vyzvednout výkon domácí brankaře Petra Václavka /v úvodu prvního poločasu předvedl nejméně „5“ bravurních zákroků a pokračoval v nich po celý zápas.

Změnu skóre tak přinesl až rohový kop ve 22.min. a přesná hlavička z malého vápna ŠILARA TOMÁŠE – 0 : 1.

Naše optická herní převaha však nepřinášela druhou uklidňující branku a tak domácí měli proč bojovat a rvát se o každý balón.

Do druhého poločasu vystřídal Sloupenského Davida Matějka Jan, v 62.min. smolaře Lajzu Tomáše Brzybohatý Aleš a v 67.min. Šrolera Miroslava Fogl Jan.

V 68.min. byl nedovoleně atakován Fogl J. a bratr Bedřich za protesty uviděl ŽK. V 82.min si oba role prohodili – za protesty uviděl ŽK Fogl Jan.

Definitivu výsledku přinesla 77.min. – ideální prostrčení Baboráka Jana na FOGLA BEDŘICHA – domácí brankař proti preciznímu zakončení konečně kapituloval – 0 : 2.

V 89.min. ideální centr Baboráka Jana našel na 12-ti m volného ŠABATU MARTINA – jeho přízemní volej – 0 : 3. Došlo i na poslední taktické střídání, Beneše J. vystřídal Janoušek M. – prý se spotil, i když se asi míče nedotkl.

V 92.min HR Suchomel Roman k potěše našich hráčů a fanoušků vítězný zápas končí. Následovalo vítězné kolečko a děkovačka.

Příští zápas – NEDĚLE 15.09.2019 16.00 hod. – přivítáme na našem hřišti druhý tým tabulky – FK DOLNÍ DOBROUČ. Úkolem jistě bude předvést herní kvalitu a přáním získat tři body do tabulky /udržet v ostrém testu I.místo/.

Vážení naši fanoušci – přijďte podpořit naše hráče v co největším počtu – předem díky.