VIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIII. HRANÉ/- 29.09.2019

TJ SPARTAK BRANDÝS N/O – TJ SOKOL VERMĚŘOVICE

5 : 2 /2:1/

Minulý víkend jsme zajížděli na hřiště loňského účastníka I.B třídy – TJ SOKOL SRUBY – druhého týmu tabulky – výsledkově jsme neuspěli /2:0/ a v tabulce jsme klesli na třetí místo.

Úkolem dnes bylo zahájit novou vítěznou sérii v boji o první příčky tabulky.

Celkové shrnutí – Nová vítězná série byla nakonec nastartována, ale zas tak jednoduché to nebylo, neboť hosté se představili ve velice dobrém světle.

V útočné fázi jsme tak nějak uspěli – pět branek na vítězství stačilo i když šancí bylo více, především v závěru zápasu. Horší to bylo v přechodové fázi /mnoho ztrát míčů/ a následné nebezpečné protiútoky šikovných a bojovných hráčů hostí.

Hlavním rozhodčím /HR/ Serbousek Petr, AR1 Dučák P. a AR2 Kolář B..

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Dostál David, Šroler Miroslav, Sloupenský David a Šilar Tomáš, v záloze Beneš Jaroslav, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav „C“, Lajza Tomáš; v útoku Baborák Jan, Šabata Martin.

V zápise Brzybohatý Aleš, Buben Vlastimil, Horáček Vít, Špinler Jan, Janoušek Martin, Macák Jan.

* * *

Úvod zápasu přinesl naši snahu o kombinační nátlakovou hru – ta přinesla první naši branku v 16 min. – velice pohlednou kombinaci v pokutovém území hostí zakončil přízemní ranou ze 12 m k tyči FOGL BEDŘICH – 1 : 0.

V dalším průběhu jsme se dopouštěli mnoha chybných narážeček a přihrávek -výsledkem byly nebezpečné protiútoky hráčů hostí – Filip byl však pozorný.

Ve 35.min. byl ve vápně faulován Lajza Tomáš a pokutový kop bezpečně proměnil FOGL BEDŘICH – 2 : 0. Vedení o dva góly rozhodnutí nepřineslo, neboť hosté zvýšili bojovnost a nemínili se vzdát. V této fázi padly i jediné ŽK zápasu – 2:1 /Beneš J., Lajza T./. Když se zdálo, že poločas skončí naším dvoubrankovým vedením – v 45.+1 min. se hosté dostali do zakončení – přízemní střela KVAPILA JANA z 18 m skončila překvapivě v naší síti – 2 : 1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou brzy rozhodnout – hosté však byli proti – v 53.min. jsme míč z rohového kopu odvrátili pouze za hranici vápna – tvrdý projektil z kopačky NASTOUPILA DANIELA zamířil pod břevno – 2 : 2.

Ještě, že přišla rychlá a nádherná odpověď – z rozehry přišla od Fogla B. kolmice na křídlo na Beneše J., jeho centr z lajny našel na 10 m BABORÁKA JANA – jeho přízemní volej skončil u vzdálenější tyče – 3 : 2.

Branka hosty zlomila a projevila se i naše lepší fyzická kondice – do konce zápasu jsme již mohli kombinovat bez prvotního agresivního napadání hráči hostí – v 64.min. kombinaci ve vápně hostí úspěšně vyřešil FOGL BEDŘICH – 4 : 2 a v 75.min. se individuálně prosadil ŠABATA MARTIN – 5 : 2.

Střídání – v 73.min. vystřídal Beneše Jaroslava Brzybohatý Aleš a v 80.min. Lajzu Tomáše Horáček Vít. Další šance naše i náznaky hostí skórem nepohnuly a tak v 91.min. HR Serbousek Petr k potěše našich hráčů i fanoušků vítězný zápas ukončil - mohla tak být zahájena vítězná děkovačka – s neplánovaným „Tak jsme první no a cóó, no a cóó, no a cóó, no a cóó“.

Příští zápas – NEDĚLE 06.10.2019 15.30 hod. !!! – zavítáme na hřiště loňského účastníka I.B třídy - jistě nebezpečného týmu – TJ SOKOL ŘETOVÁ.

Úkolem jistě bude odčinit porážku ze Srubů a pokračovat úspěšně v boji o první příčky tabulky /na hřišti týmu co sebral body Srubům to však asi nebude žádná procházka růžovým sadem/. Vážení naši fanoušci – přijeďte podpořit naše hráče v co největším počtu – předem díky. Zapsal Jaroslav Beneš st.