XIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIII. HRANÉ/- 03.11.2019

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ B – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

2 : 2 /1:1/ P.K. 4:3

Minulý víkend jsme doma narazili na těžkého soupeře – FK JEHNĚDÍ 1980. Přišla ztráta bodů – porážka 1 : 3.

V posledním utkání podzimní části sezóny jsme zajížděli na hřiště nováčka - týmu se stejným počtem bodů (27) – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ B.

Domácí neponechali nic náhodě – v sestavě se objevili tři hráči hrající pravidelně krajský přebor – 4 Müller Patrik, 9 Fric Šimon, 12 Plačko Tomáš.

Naši hráči se oblékli do nových slušivých dresů /sponzor KORAD – Matoušek Pavel/. Úkolem bylo předvést slušný výkon a bodovat.

Celkové shrnutí – Po zajímavém a kvalitním výkonu obou mužstev přišel zisk jednoho bodu tj. porážka na pokutové kopy. Mínusem je celková ztráta na čelo tabulky (pět bodů) – když ještě po 11 kole jsme v souboji s Dolní Dobroučí byli o skóre lepší.

Hlavním rozhodčím /HR/ Krajči Radek, AR1 Suchomel Roman a AR2 Šimko Petr.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Sloupenský David, Šroler Miroslav, v záloze Beneš Jaroslav, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav „C“, Lajza Tomáš; v útoku Baborák Jan, Šabata Martin.

V zápise Skalický Petr, Brzybohatý A., Buben Vlastimil, Horáček Vít, Macák Jan, Fogl Jan, Matoušek David.

* * *

Úvod zápasu – 02.min. – přinesl chybu v naší obraně – průnik a úspěšné střelecké zakončení FRICE ŠIMONA – 1 : 0. Tak jsme si úvod zápasu jistě nepředstavovali.

Dalších třicet pět minut přineslo naši snahu o zodpovědnější obsazování a napadání domácích hráčů a naši snahu o kombinační přečíslení domácích.

Vcelku se dařilo a naše zlepšení přineslo i zasloužené vyrovnání – po zásahu domácího hráče rukou v pokutovém území HR odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil FOGL BEDŘICH – 1 : 1.

Do celkového vývoje zápasu zasáhly i naše obdržené žluté karty – (0:4) – ve 23.min. Beneš J. /45. min. Špinler J., 55.min Lajza T. a 90. min Fogl J./.

Domácí se dostávali do zakončení, ale jejich muška byla naštěstí vychýlená.

V 46.min. vystřídal zraněného Dostála Davida Skalický Petr a Sloupenského Davida Fogl Jan.

Prvních dvacet minut druhého poločasu patřilo nám – domácí jsme dokázali přehrávat. V 57.min. vysunul Beny nádherně FOGLA BEDŘICHA a i jeho zakončení bylo hezké na pohled – 1 : 2. Následně se do brejku dostal Fogl Jan a po souboji s posledním obráncem a brankařem domácích velice těsně minul opuštěnou prázdnou branku – byl by to pravděpodobně vítězný gól.

V 70.min. domácí po závaru trefili naše břevno a v 76.min se jim podařilo vyrovnat – po střele do tyče dorážkou z malého vápna skóroval RUFER DANIEL.

Následně v 77.min. po ostrém skluzu uviděl druhou žlutou kartu Beneš Jaroslav a nám nezbývalo než zbytek zápasu odehrát v oslabení.

Bránili jsme se, ale dostávali jsme se i na domácí polovinu hřiště. Především Šabata Martin se dvakrát dostal do velice slibného zakončení, ale minul branku.

Domácí se snažili o závěrečný tlak a rozhodnutí utkání – odolali jsme všem náznakům šancí a po 92.minutách boje HR utkání ukončil.

Poprvé v letošní sezóně přišlo k souboji o druhý bod – střelbou ze značky PK.

POKUTOVÉ KOPY:

FOGL BEDŘICH (vysoko převysoko nad branku) 0:0, Jakš Dominik 1:0 – HANZL JAROSLAV 1:1, Rufer Daniel 2:1 – BABORÁK JAN 2:2, Brejša Milan 3:2 – ŠABATA MARTIN 3:3, Müller Patrik (Filip chytá) 3:3 – SKALICKÝ PETR (vedle) 3:3, Popelka Matěj 4:3 - - domácí získávají druhý bod.

Z webu FK ČESKÁ TŘEBOVÁ :

Na poslední zápas podzimu jsme přivítali těžkého soupeře, Brandýs. Již ve 2´ prodlužuje Rufer hlavou na Frice a ten po levé straně uniká všem - 1:0. Začátek, jak se patří. Ovšem Brandýs zaměstnává naší obranu a horko těžko zachytáváme lehkonohé útočníky. Máme ovšem v bráně Vojtu Hýbla a ten vše lapí. Bohužel běžela 37´ a nemastná střela soupeře trefuje Frice do ruky a Brandýs se z pokutového kopu nemýlil - 1:1. Poté konečně začneme hrát svou hru a Langer mohl dát za 20´ čistý hattrick. Bohužel vždy pouze rozvlnil sít za brankou. Poločas tedy skončil nerozhodně.

Na začátku druhé půle nás Brandýs zaskočil svou aktivní hrou a z toho bohužel i pramenila branka na 2:1 pro hosty. Běžela 57´, když sudí vyloučil hrubého soupeřova útočníka. Od 77´ začali jsme Brandýs mačkat jako citrón. Hurt a jeho krásná dělovka skončila na břevně. Poté únik Brejši končí na tyči a s dorážkou si Rufer snadno poradil - 2:2. Posledních 10´ muselo potěšit oko fanouška, neboť se hrál otevřený fotbal. Branka ovšem nepadla, i když v poslední minutě zápasu měl na noze tutovou šanci Brejša. Bohužel teč jen  lízala levou tyč a utkání tak šlo do penalt, ve kterých jsme byli úspěšnější.

Třináct zápasů – devět vítězných, jedna porážka na PK, tři porážky.

Jistě proběhne „trenérské“ hodnocení sezóny.

Velice zbytečná porážka v prvním kole (2:1 Albrechtice), bez vstřelené branky (2:0 Sruby) a vcelku nevydařený závěr – doma (1:3 Jehnědí) a (2:2 4:3 p.k. ČT B).

Celkově velice dobrý bodový zisk i počet vstřelených branek, ale v kontextu výsledků mužstev na čele tabulky – ztráta pěti bodů je nepříjemná – neboť vedoucí FK DOLNÍ DOBROUČ má 11 vítězství a pouze dvě porážky /v ČT B a u nás/.

SOUTĚZ SLUŠNOSTI:

Po 11 kolech jsme suverénně vedli tuto soutěž /finanční ohodnocení/ - s 10 ŽK tj. 10 trestnými body.

Poslední dvě kola – 5x ŽK a 4x ŽK + 1x ČK = 12 trestných bodů a se ztrátou 5 bodů až páté místo.

Obdržené žluté karty značí nepohodu v zápase a následnou ztrátu bodů.

Vážení naši fanoušci – přijměte přání hezkého konce roku 2019 a přání všeho nej v roce 2020. Na konci března se s Vámi shledáme.