V X. kole jsme zajížděli v sobotu 13.10.2012 na horkou půdu TATRANU LICHKOV, který na domácí půdě doposud neztratil ani bod a podle webu hostujících mužstev většinou prošli „peklem“.

Domácí v minulém kole v Lukové obdrželi 2 ČK /celkově 4/ a další tři hráči byli zaznamenáni HR do zápisu /HNCH po zápase v civilu/ a ve čtvrtek je čeká zasedání DK. Dle slov domácích na nich byla „spáchána křivda“ a tak ač oslabeni o dva hráče svým „buldočím“ přístupem nechtěli vedoucímu týmu nechat ani píď hřiště zadarmo.

Sobota – první den víkendu a také hrací den domácího Lichkova. Proč ta zmínka. Jak dále - tak důležitá. Při zpracování ROZLOSOVÁNÍ podzimu 2012 byla jako hrací den Jiskry K-ČV C uvedena neděle 14.10.2012 – došlo k odhlášení a nahrazení Tatranem Lichkov /je fakt, že neopravený rozpis visel v kabině dosti dlouho, a tak přestože změna byla emailem signalizována již koncem září, po oficiálním zveřejnění (03.10.2012) následovaly omluvy a zděšení trenérů.

Janoušek Martin /sobota-rekreace/, Beneš Jaroslav ml. /sobota-služba/, Hruša Jan /sobota- volební komise/, Pavlíček Michal /sobota-služba/, Sloupenský Adam /sobota-dorost Choceň/, Matějka Jan /registrace/. V týdnu a v pátek na tréninku šli zvěsti o dalších zraněních /záda Standy, …/ a tak hrozila „blamáž“ – odjezd s 10, 11 hráči.

Takže těší výsledek utkání, ale především zodpovědný přístup všech dalších, kteří nakonec odjeli a nastoupili /16 hráčů/. 16 + 6 = 22. Základ pro konkurenční souboj o základní sestavu - OK.

Zde je ten základní rozdíl oproti minulým nepodařeným sezonám.

Potěšilo vidět na hřišti /i když jen 12 minut/ „Sejka“, který nyní bydlí a pracuje mimo Brandýs nad Orlicí, nově se zapojivšího Vláďu a Pavla a především vždy připraveného v nouzi pomoci „Skaldu“, který odjezdil 78 minut.

K utkání :

Vyhráli jsme los, ale nezvolili ideální stranu – druhý poločas čekalo Mišáka a AR opravdové peklo domácích neobjektivních fanatiků.

V úvodu domácí měli míč více na kopačkách a první vyloženou šanci měl Standa Zhorela – jeho střela z 16-ti metrů se od břevna odrazila těsně před brankovou čáru. Domácí hrozili nákopy na své důrazné útočníky /č.11 Bula Vladimír- střelec domácích/. Ve 14. minutě zůstal na hranici velkého vápna osamocen HORÁČEK VÍT – Honza Janoušek jej ideálně našel dlouhou přihrávkou a Víťovo přesné a pohotové zakončení znamenalo skóre 0 : 1 .

Domácí tato branka neposlala do kolen, znamenala zvětšení již tak důrazné hry na maximum –tlak na HR a objektivně zvětšení počtu přímých kopů. Domácí obránce /Bednář/ je zahrával stylem „Lichkov“ a pokaždé byla naše branka v ohrožení. Ve 20.min. Mišák trochu zaváhal , vyrazil před sebe a poté bravurně zlikvidoval dorážku. Ve 28.minutě další přímý kop /BEDNÁŘE V./ neskončil v prostoru malého vápna jako doposud, ale ve vzdálenější šibenici 1 : 1 .

Z úst střelce též zaznělo „Máme na ně, jedeme, musíme je přejet“. Domácí v prvním poločase útočili do „prázdna“ tj. prostoru , kde nebyli domácí fanouškové – přesto ti z dálky „viděli“ pouze fauly a ruce hostí – HR pan Hejl Jan neměl ulehčenou úlohu – tlak diváků podporovali domácí hráči, kteří opravdu „jezdili“ – mj. kapitán domácích /Gerža L./ a ten také využil chvilkového zaváhání Šéby – skluzem mu vypíchl míč, ten se odrazil před dalšího útočníka domácích a ten nepochopitelně z úrovně penalty nepřekonal bezmocného Mišáka – šouračka skončila vedle pravé tyče. Dýchalo by se nám hůře. Jinak hostující obrana pečlivě obsazovala /přebírala si/ domácí útočné hráče a zároveň i zásobovala zálohu i útok. Další vyloženou šanci však nebylo možno zaznamenat, na rozdíl od představení „Horyse“ –Víťo – poděkování za krásný první gól, ale z mého pohledu „zbytečný /úmyslný/ faul na půlce“ před koncem poločasu. Proto také střídání.

Do druhého poločasu za Martina a Víťu nastoupil Kochánek Petr a Müller Vladimír.

Hned po dvou minutách se Vláďa dostal do zakončení – jeho teč z malého vápna brankař domácích vyrazil na roh.

Po další akci byl přesvědčen, že byl faulován a za první reakci byl potrestán ŽK. /Ládíku ta druhá reakce nebyla adekvátní – pozor na to – nepotrestal by jsi jen sebe , ale především i ostatní/.

Bylo potřebné hrát na půlce domácích, tam nebyli diváci, kteří vytvářeli neobjektivní „peklo“.

Kdyby toto četl některý z nich /Pokyn HR AR : Signalizovat pouze auty a offside, fauly a ostatní je na HR/.

V 50.min. z dálky zkusil střelecké štěstí ZHORELA STANISLAV – světe div se – vydařená střela domácímu brankaři zaplavala a skončila v síti 1 : 2.

Důležitý počin – domácí nehnali své hráče pro vítězství, ale pro nás pouze za vyrovnáním. Již jsme domácí do vyložených šancí nepouštěli, je zřejmé, že nějaké střelecké pokusy si vypracovali, kopali několik rohů – ale obrana a celé mužstvo - pracovalo spolehlivě.

Naše fotbalové přednosti se začínaly projevovat delším držením míče a měli jsme i optickou převahu na hřišti.

V 68.minutě jsme ve středu hřiště rozebrali domácí obranu, na ideální přihrávku /nevím zda Standy/ si dvacet metrů sprintově naběhl HANZL JAROSLAV a po sólu a blafáku domácímu brankaři to bylo 1 : 3. Bylo to uklidnění pro hráče a např. i Mišáka, kterého místní „fans – s půllitrem v ruce“ neustále ústně zásobovali „slabomyslnými“ urážkami.

V 72.minutě se na plac podíval i Radovan Záleský /za Martina R./. Jeho jméno /a asi i vzhled/ bylo pro domácí červenou muletou – užil si své.

V 77.minutě jsme opět rozebrali domácí obranu, na ideální přihrávku si naběhl opětovně HANZL JAROSLAV a střela ze 12 m znamenala skóre 1 : 4.

Domácím divákům muselo být jasné, že body se budou EXPORTOVAT, ale další branku v naši sítí chtěli vidět. Domácí jezdili až do konce a tak HR neměl ani za tohoto stavu ulehčenou úlohu. V závěru při sprinterském souboji s Šebou domácí útočník upadl. Bylo to před pokutovým územím, neúmyslný faul /kdyby byl za ŽK byla by to již druhá/. Mohla být – i když by byla přísná. Samozřejmě, že domácí fans měli jasno - ČK a PK.

Pak již byl konec – z mého pohledu zasloužené vítězství / z důvodu nepřilejvání ohně se asi ani nekonal vítězný pokřik/.

Z domácích hráčů podle mého názoru měli kvalitu „C“ Gerža L., Bula V., Bednář V. – hra na hranici tvrdosti /vyšponovaná diváky/. V Lichkově nelehká úloha HR.

Po utkání bezkonfliktní komunikace s mj. Geržou L., Kulaxidisem J..

Za týden poslední podzimní kolo – sousedské derby – FK KERHARTICE.

Přejme sousedům vyšší příčky tabulky, ale udělejme sportovně vše proto, abychom nepokazili úspěšný podzim a získali 29 bodů z 33 možných.

zdroj: blog Jaroslava Beneše st. =)