V XI. kole /posledním podzimním/ jsme doma přivítali našeho geografického souseda - tým z chvostu tabulky - FK KERHARTICE – tým, kterému toto postavení opravdu nepřejeme a tým, který posledním výsledkem /doma vítězství 8:1/ velel k nepodcenění.

Domácí trenéři museli před začátkem zápasu řešit – koho posadí na lavičku náhradníků a kdo zůstane v civilu. Do nominace k dnešnímu zápasu /19 hráčů/ se nedostali Sloupenský Adam /hrál v sobotu za dorost Chocně/, Záleský Radovan a Müller Vladimír.

Hosté dnes předvedli sympatický výkon – konečný výsledek je pro ně krutý a nezasloužený.

Úkolem domácích /vedoucího týmu tabulky/ bylo zvládnout tento zápas a přezimovat na prvním místě tabulky OKRESNÍHO PŘEBORU III. TŘÍDY s náskokem 4 bodů.

Domácí v úvodu zápasu drželi míč, nedostávali se však do kombinace na polovině hostí a ti vyrovnali hru a pokoušeli se o důrazné brejky, zakončované hráčem č.11 – L.Váněm. Ve 28.min. zahrál stoper hostí v pokutovém území nešťastně, ale evidentně rukou. Nařízení pokutový kop proměnil s malinkou dávkou štěstí HANZL JAROSLAV – 1 : 0.

Po vstřelené brance hosté dále pokračovali v kvalitní hře, ale domácí obrana v čele s brankařem pracovala spolehlivě. Ve 40.min. se domácím povedla pohledná akce. Po levé lajně vysunutý Hanzl Jaroslav po spritovém náběhu nádherným centrem našel na penaltové úrovni PAVLÍČKA MICHALA – ten s ukázkovým přehledem zamířil hlavou k pravé tyči – 2 : 0.

Hosté byli po předvedené hře s výsledkem poločasu nespokojeni – kdyby tušili, jaký bude průběh úvodní čtvrthodiny druhého poločasu.

Do druhé půle Víťu Horáčka vystřídal Beneš Jaroslav a Martina Pavlíčka Kochánek Petr.

Taktickým plánem domácích do druhého poločasu jistě nebylo pouze se bránit, ale opravdu kvalitní hra hostů přikovala domácí na svoji půlku hřiště. Domácí útok i záloha neudržel míče a tak slavila úspěch důrazná hra hostí a přicházeli i šance. Kdyby nechybělo – více přehledu v závarech před brankou domácích a lepší střelecké zakončení – mohlo být v 55.min nejméně srovnáno. Pro hosty – kdyby, kdyby.

Domácí poté již vyrovnávali hru, ale o výsledku utkání stále nebylo rozhodnuto. A tak jedním z dalších důležitých okamžiků byla situace z 63.min. – svůj důraz v osobním souboji „opravdu“ přehnal ELIÁŠ JAN a po druhé žluté kartě byl odejit pod sprchy.

Domácím netrvalo dlouho a zvýšili své vedení – v 66. min. po kombinaci se ve vzdálenosti 25 m od branky k míči dostal KOCHÁNEK PETR a jeho nápřah /prý možná bodlo/ skončil tam – kde si přál Petr již mnohokrát, aby skončil – v síti branky hostí – 3 : 0. Následovala zasloužená oslava – první branka Petra za náš tým v jeho dvouletém hostování – branka, kterou mu všichni přáli. Petrovi se stále nedařilo tu branku dát – kolikrát chyběli milimetry, když i v Žichlínku z penalty trefil jen spojnici břevna a tyče. Radost měl určitě i „výběrčí týmu“ – neboť vstřelení první branky je v sazebníku.

Domácí poté v 68.min. dvakrát střídali – Janouška Jana vystřídal Šebetka Michal a Pavlíčka Michala Sloupenský David. Kochánek Petr byl i v další ukázkové akci domácích v 72.min. – po jeho průniku podél brankové lajny předložil ideálně na malé vápno naběhnutému JAROSLAVU BENEŠOVI – a ten s klidnou hlavou po zemi umístil k tyči – 4 : 0.

Hosté se sympaticky snažili nyní již jen o vstřelení čestného úspěchu – domácí však měli již značnou převahu a do otevřené obrany se rodily další šance domácích – několikrát se do zakončení dostal náš snajpr Zhorela Stanislav – ale dnes neuspěl.

V 74.min. přišlo symbolické střídání – jednoho z nejzkušenějších hráčů – Janouška Martina nahradil a za „A“ tým odehrál svých prvních 16 minut – MATĚJKA JAN.

V 80.min. přišlo jedno z mála zaváhání hostujícího brankaře a po jeho nešikovném promáchnutí na hranici pokutového území – balon zavezl za brankovou čáru kapitán domácích HANZL JAROSLAV – 5 : 0.

Pro velice slušnou enklávu hostujících fanoušků se zrodil krutý a nezasloužený debakl, který však hosté podpořili kvalitním výkonem – a ten nechť je předpokladem pro bodový jarní zisk hostů a jejich postup tabulkou, aby snad v posledním jarním kole /když pravděpodobně již nebudou míchat popředím tabulky/, kdyby snad mé přání dostatečně bodovat nebylo plně vyslyšeno - neměli pro odvrácení /nereálného/ sestupu nutnost naplno bodovat.

Přeji kvalitní zimní příprAvu a nadále úspěšnou sezónu a nejkratší potvrzení postupu.

V zimním období ČESKÝ POHÁR /PŘEDKOLO AFK KUNVALD/ - 3.tým tabulky – vážný adept postupových příček.