Vážení příznivci, přátelé, fanoušci.

Máme za sebou podzimní část fotbalového ročníku 2012/2013 a bylo by dobré nějak průběh podzimu zhodnotit.

Jak jistě většina z Vás zaregistrovala, tak v minulé sezóně se brandýský fotbalový oddíl trápil a po naprosto tristním bodovém zisku byl odsouzen k sestupu do nižší soutěže. Situace nebyla růžová – úzký kádr, psychická nepohoda, finanční nejistota klubu. To vše nevěstilo nic dobrého, nicméně chuť a odhodlání těch nejvěrnějších, byly alespoň malým příslibem, že by mohlo být zase lépe.

Ani krátká letní příprava nebyla z těch nejlepších – trénovalo se 2x až 3x týdně a i přesto, že občas se nás sešlo na tréninku dost, byly i tréninky kde se sešli pouze dva hráči! Nikdo nevěděl co očekávat a čekalo se na první ostrý test – pravidelný turnaj v Kerharticích. Zde se nám podařilo po 2 letech navázat na úspěšná tažení tímto turnajem a po dvou vítězstvích a jedné remíze se nám podařilo turnaj vyhrát. Hra sice ještě měla mouchy, ale hodně to pomohlo psychickému rozpoložení týmu. Jedinou kaňkou bylo zranění kapitána Jardy Hanzla, který je stěžejním bodem týmu. Zranění se táhlo již od minulé sezony a nikdo nevěděl, na jak dlouho nebude Jarda plně využitelný.

Týden po Kerhartickém testu se jelo k ostrému startu a to na hřiště ambiciózního Žichlínku. Navázali jsme na loňskou sezonu a jelo se ve 12 hráčích plus zraněný kapitán. I tak odhodláni bojovat. Upřímně řečeno musím říci, že domácí mužstvo nás přehrávalo, k čemuž mu pomohl i brzký šťastný gól. Nebyli jsme lepším týmem a i přesto díky nádherné brance Standy Zhorely a Jardy Hanzla, který vystřídal na posledních 10 minut a stačil rozhodnout, jsme si vezli ze Žichlínku 3 body. Asi ne úplně zasloužené, ale mi také byli loni kolikrát lepší a přesto odešli s nulovým bodovým ziskem. Zde asi nastal ten důležitý zlom. Štěstí nám konečně ukázalo po roce svou usměvavou tvář a my mu pak šli svými výkony naproti.

Následovala nádherná vítězná vlna, na které nic nezměnila ani remíza v Kunvaldu. Tady se těžko vyhrává, ale družstvo zde předvedlo parádní výkon, a kdyby byl fotbal jen a pouze spravedlivý tak jsme domácím nadělili pěkný ranec. Bohužel fotbal je o gólech a tak jsme museli být spokojeni s 2 body za vítězství na penalty (jež bylo v naší soutěži na zkoušku zavedeno, při nerozhodném výsledku).

Psychická a herní pohoda se projevovala hlavně v domácích zápasech, kde jsme deklasovali ostatní konkurenty o postup – bůro si odvezla Dolní Čermná a taktéž velký favorit – tým Žamberku „B“. Hlavně zápas se zmíněným Žamberkem „B“ byl pro nás zkouškou ohněm – za hostující tým u nás nastoupilo v základní jedenáctce 6 hráčů, kteří o den dříve hráli mistrovský zápas za „A“ tým Žamberku, hrající Krajský přebor! Soupeř byl sice objektivně herně lepší, ale naše nasazení a bojovnost předčila jeho herní kvalitu a navíc naši útočníci měli opět „svůj den“.

Když už to vypadlo na rekordní sezónu, tak naši euforii nečekaně, ale zaslouženě zastavily Albrechtice, které se v té době potácely u samotného dna tabulky. Bojovností a zápalem nás porazily a jako jediní také nedovolily skórovat našim útočníkům. Tato prohra a podcenění soupeře velmi bolela – navíc přišli obavy, zda tato ztráta nějak nenahlodá naše sebevědomí! Naštěstí tomu tak nebylo a my zbylé 3 zápasy zvládli s maximálním bodovým ziskem. Obzvláště ceněné je vítězství v Lichkově, kde jsme dokázali zvítězit 4:1 a byli jsme jediným týmem, který tam tento rok získal body! Závěrečný domácí zápas skončil také debaklem hostů ze sousedních Kerhartic, ale zde už jakoby domácí hráči byli duchem v zimní pauze a soupeř si dle mne zasloužil alespoň odvézt bod. Ale fotbal je někdy krutý a tak místo bodového zisku za sympatický výkon si vezl nepopulárního bůra. V tomto zápase rozhodla hlavně schopnost proměnit šance. Vůbec bych vyzdvihl celkově náš útok. Hlavně Standa Zhorela byl herně nepřehlédnutelný. Taktéž Míša Pavlíček přestal trefovat kabiny a konečně našel recept na góly. Mé uznaní také patří hlavně Pavlu Miškovskému, kterému se podařilo zapomenout na loňské minely a letos opravdu patřil k největší opoře našeho týmu.

Jako předseda (i když se cítím více hráčem, než funkcionářem) musím být nadmíru spokojen – nejen díky výsledkům, ale také díky tomu, že se podařilo rozšířit naše řady. Začal opět hrát Jarda Beneš ml., Láďa Miller, občas vypomohl Péťa Skalický. Spolehnutí bylo i na mladou enklávu z Němčí – David a Adam Sloupenští, Honzik Hrůšu a nově začal také odchovanec Honzik Matějka.

Chtěl bych poděkovat všem klukům, co je baví kopat do meruny a jsou ochotni obětovat svůj volný čas a občas i zdraví pro dobré jméno našeho oddílu. Taktéž bych rád poděkoval trojici Fogl Jan, Janík Jan ml. a Hottmar Petr, jenž pomáhají s vedením týmu, když nejsme schopní sehnat a zaplatit kvalitního trenéra.

Rovněž bych rád poděkoval městu, jenž pro nás i po loňském fiasku našlo pochopení a přispělo finanční podporou na údržbu areálu. Naše díky patří také Choceňské mlékárně a firmě Komártrans, kteří nás i tento rok finančně podpořili! Taktéž bych rád poděkoval ostatním sponzorům, kteří věnovali odměny na námi pořádaný turnaj v malé kopané. Tímto turnajem jsme se snažili navázat na éru turnajů pořádaných dříve pod hlavičkou 1.FC Zenon a hlavně se pokusili tímto krokem přivydělat si nějaké peníze na chod klubu, což se snad povedlo.

Fotbal však není jen o hře jako takové a o hráčích. Na rozdíl od výsledků herních, které jsou vidět a mluví samy za sebe, je vedení fotbalového oddílu také o zákulisí – práci vedoucí k bezproblémovému chodu oddílu. Proto jsem moc rád, že se našli nové tváře, které nabídly svou pomoc. Díky patří Petru Čepkovi, Honzovi Štusákovi a Petru Hottmarovi. Samozřejmě by to nešlo bez pomoci pana Janíka a hlavně Jardy Beneše.

Nyní nám nezbývá než doufat, že neusneme na vavřínech, najdeme sílu absolvovat neoblíbenou zimní přípravu, a že i na jaře budeme dělat čest našemu oddílu a městu

Janoušek Martin

Pro názornost přikládám výsledky a tabulku podzimní části:

 

ŽICHLÍNEK

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

1:2

BRANDÝS N/ORLICÍ

*

MISTROVICE

2:1

LUKOVÁ

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

1:3

KUNVALD

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

1:1

BRANDÝS N/ORLICÍ

*

DOLNÍ ČERMNÁ

5:0

KLÁŠTEREC N/O

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

1:2

BRANDÝS N/ORLICÍ

*

ŽAMBERK B

5:1

ALBRECHTICE

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

2:0

BRANDÝS N/ORLICÍ

*

RUDOLTICE

2:1

LICHKOV

*

BRANDÝS N/ORLICÍ

1:4

BRANDÝS N/ORLICÍ

*

KERHARTICE

5:0

1.

*

BRANDÝS NAD ORLICÍ

 

31

:

10

 

29

2.

*

ŽAMBERK B

 

28

:

15

 

25

3.

*

KUNVALD

 

32

:

18

 

21

4.

*

ŽICHLÍNEK

 

25

:

19

 

19

5.

 

LICHKOV

 

18

:

21

 

17

6.

 

DOLNÍ ČERMNÁ

 

28

:

24

 

16

7.

 

ALBRECHTICE

 

14

:

16

 

16

8.

 

RUDOLTICE

 

17

:

20

 

15

9.

 

KLÁŠTEREC N/O

 

18

:

21

 

11

10.

*

KERHARTICE

 

22

:

29

 

11

11.

*

LUKOVÁ

 

12

:

39

 

10

12.

*

MISTROVICE

 

13

:

26

 

8