Spartak Brandýs nad Orlicí – TJ Sokol České Heřmanice

V neděli 18. února sehráli Spartakovci první kolo zimního turnaje na choceňské umělé trávě. Los jim jako prvního soupeře přidělil Sokol Heřmanice.

Nebudu se zde zabývat složením sestavy. Jde o přípravu na jarní boje o postup, proto není důležité, kdo nastoupí. Je důležité zvyknout si po zimní přestávce na velké hřiště a nabrat trošek toho herního rytmu.

Poločas první by se dal z naší strany nazvat katastrofou. Nerozehranost Brandýsa byla do očí bijící, nepřesnosti ve všech řadách, o herní kombinaci nemůže být vůbec řeč. Nutno děkovat útočníkům Heřmanic za nemohoucnost při zakončování jejich gólových šancí. Zde nutno vyzvednout bezchybný výkon Miškovského v brance Spartaku. Pokud se zrovna útočníci Sokola neukopli ve vyložené šanci metr nad branku, tak „Mišák“ vše pochytal a držel akcie Brandýsa v zelených číslech.

Poločas druhý nabídl z naší strany mírné zlepšení. Hráči Heřmanic se již nedostávali do tolika příležitostí ke skórování a Spartak začal při útočných snahách také vystrkovat růžky. Pokud už jsme si nějakou tu šanci vypracovali, tak se dostavil starý známý neduh našich útočníků – efektivita. Snad si útočné hroty Brandýsa teprve seřizují mířidla na nadcházející mistrovská utkání. V jarních bojích by nás takové neproměněné šance mohli stát cenné body. Naštěstí byl v tomto utkání náš útok plně zastoupen záložní řadou. Zhruba v polovině druhé pětačtyřicetiminutovky přišly z kopaček našich záložníků dvě trefy, které rozhodly utkání. Jako první vzal osud utkání na svá bedra Horáček. Krásnou střelou zpoza velkého vápna nedal Heřmanickému brankáři šanci vyniknout a poslal Spartak do jednogólového vedení. Chvíli nato se našim hráčům vydařila kombinace, na jejímž konci stál Hanzl a tváří v tvář soupeřovu gólmanovi chladnokrevně zvýšil na 2:0 pro Spartak. Poté přišlo opět několik zahozených šancí z našich kopaček, několik náznaků šancí Sokola Heřmanice, ale na výsledku utkání se již nic nezměnilo. Ještě bych rád vyzvedl výborného Miškovského, který ve druhém poločase podpořil naše dvoubrankové vedení výborným „dvojitým zásahem“. Nejprve robinsonádou zlikvidoval nebezpečnou střelu z dálky, k vyraženému míči se dostal útočník Heřmanic, který loptu pohotově dorážel do odkryté brány. K jeho smůle „Mišák“ vytáhl ze svého rukávu další exelentní zákrok a míč, který již mířil za brankovou čáru, vytěsnil mimo tyče své svatyně. Myslím, že nikdo nemůže namítat, pokud naši „experti s elektronickou tužkou“, duo Vladimír & Štusi, zvolili hráčem utkání právě Miškovského.

Spartak Brandýs nad Orlicí – TJ Sokol Heřmanice 2:0.

Ač Spartak v tomto utkání zvítězil, je nutné mnohé věci dopilovat a řádně se připravit na jarní boje o postup do vyšší soutěže. Uvidíme, co nám o této snaze napoví další přípravná utkání...