XIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU

02.11.2013

TĚCHONÍN : BRANDÝS NAD ORLICÍ 1 : 1 /1:0/ PK 4 : 5

Ve XIII. kole jsme zajížděli na vždy těžkou půdu Sokola TĚCHONÍN, i když letos se stala podstatná změna, neboť tým vždy horní poloviny tabulky se letos nacházel na posledním 14-tém místě se ziskem 4 bodů.

Jeho styl – nakopávané míče a důraz a bojovnost – nám nikdy nebyl po chuti.

Po domluvě zastupujícího trenéra s brankaři do základu Radek Hrubý a v zápise a při rozcvičce jev mnohdy venku nevídaný – 17 hráčů včetně dvou brankařů.

Průběh prvního poločasu očekávaný, ale opět brankově „zazděný“.

V úvodu dalekonosný nákop Standy olizuje břevno domácí branky a tlak přetavujeme v šance, ale opět vše jde do „kytek“.

Průniky Kochánka Petra zakončené střelou vyráží domácí brankař.

Po rohu se za hranicí vápna do míče opírá Růžička Martin – domácí obránce zaskakuje za brankaře a před brankovou čárou obětavě obličejem míč zblokuje.

Při následně podobné situaci - z 11 m rána Beneše Jaroslava letí nad břevno.

I domácí občas kontrují – především nákopy na zkušeného Jaroslava Kovandu – obrana s Radkem prozatím vše s klidem řeší.

Ve 32.min. se ten nejhorší možný scénář naplňuje. Nedáváme branky – tak je dostaneme. Beneš J. nepokryl náběh domácího záložníka za obranu a jeho přízemní centr nachází na penaltě volného KOVANDU JAROSLAVA – jeho umístěná střela k tyči – 1 : 0 . Přes naši snahu mnoho akcí končí odmávaným „offiside“ a tak do kabin odcházíme „neradostně“.

Ve druhé půlce nás čeká útočení „do kopce“. Vzhledem k tomu, že domácí hrají pouze na jednoho útočníka, ze hry odstupuje Matějka Jan a také Beneš Jaroslav.

Na plac se dostávají Horáček Vít a Pavlíček Michal.

Celkově ve druhé půlce již nemáme takovou herní převahu – domácí bojují o každý míč, přibývá emocí i zásahů AR1 /ŽK pro Zhorelu S. a Kochánka P./.

Průniky Michala Pavlíčka se nedaří dotáhnout do gólové efektu i za cenu faulů domácích, při prohození za obranu schází Moudrému Romanovi centimetry.

A domácí mají své velké šance. Dvakrát až třikrát domácí velice snadno přes obranu projdou až do střeleckého zakončení – náladu domácím fanouškům však kazí vynikající Radek Hrubý. Zbývá do konce 10 minut a tutové šance se nerodí.

Domácí zahrávají poněkolikáté malou domů. Nyní se však vyplácí neustálá aktivita Kochánka Petra – vypichuje domácímu brankaři míč a ten se dostává do prostoru na hranici vápna, zde dobíhající ZHORELA STANISLAV přes snahu domácího obránce konečně trefuje síť – 1 : 1.

Obě mužstva se snaží o rozhodnutí /domácí Kovanda po rozehraném rohu na zadní tyči neskóruje/ a tak střídáme brankaře – přichází penaltový „mág“ PAVEL MIŠKOVSKÝ.

Začínáme : MÜLLER VLADIMÍR s přehledem 0 : 1, domácí 1 : 1, RŮŽIČKA MARTIN 1 : 2, domácí 2 : 2, HORÁČEK VÍT 2 : 3, domácí /Pavel na míč šahá/ 3 : 3, HANZL JAROSLAV 3 : 4, domácí /Pavel je opět kousíček od úspěchu/ 4 : 4, ZHORELA STANISLAV vše zvládá 4 : 5, střelu domácího hráče Pavel zneškodňuje –

Vítězíme na pokutové kopy 4 : 5.

V tabulce nic nového – 13. a 14. dva jistí sestupující /dvanáctibodová mezera/.

12.-té místo – nyní pouze barážové – /může být i sestupové – dle I.B/ patří nám.

Pokusme se v předehrávaném XIV.kole bodovat v TATENICÍCH – každý bod bude na jaře potřebný – vraťme úroky za I.kolo a přivezme třeba výhru na PK.